You are currently viewing Zegar ścienny metalowy we wnętrzu

Zegar ścienny metalowy we wnętrzu

Upływający czas przypomina o sobie za każdym razem gdy spojrzymy na zegarek, który znajduje się na nadgarstku. Obecnie większość osób posiada smartfony, które w każdej chwili są w stanie pokazać nam godzinę, jednak klasyczne rozwiązania mają w sobie coś, czego nie mają cyfrowe. Jak dobrać zegar do przestrzeni?

Zegar ścienny pasujący do stylu loftowego?

zegar ścienny metalowyPoczątek lat 50 w Stanach Zjednoczonych był dla stylu industrialnego naturalną kolebką – to w tym czasie popularnym stało się łączenie różnych materiałów w celu osiągnięcia przyjemnej przestrzeni. Zegar ścienny metalowy doskonale wpisałby się w pomieszczenia dawnych lat, w szczególności, że charakteryzowały się one wielkimi połaciami w związku z potrzebą zagospodarowania opuszczonych fabryk. Ogromny metraż to także duża liczba ścian, które wypadałoby czymś przyozdobić. Styl loftowy, inaczej zwany industrialnym to przede wszystkim estetyczne łącznie surowych materiałów – drewna, metalu, szkła i betonu. Restrykcyjność i prostota świetnie zgrywa się w tym przypadku z brutalistycznymi zewnętrznymi bryłami budynku. U boku wielkich i wysokich okien z pewnością w odpowiedni sposób odnajdzie się zegar wykonany ze stopów metali. Co więcej, akcent tego typu w towarzystwie metalowych kloszy lamp zapewni dodatkowy element wystroju stanowiący właściwą spójność całości. Wartym dodania jest także to, że początkiem dla tego stylu w Polsce były lata 90.

Świadomość na temat tego która jest obecnie godzina, pozwala określić, za ile należy wyjąć zapiekankę z piekarnika lub wyjść z domu do pracy. Dodatkowym atutem takiego zegara jest także jego estetyka wykonania. Jak widać, można połączyć dwie najważniejsze funkcje dla tego typu urządzenia. Rozwiązanie o którym mowa w prosty i niekiczowaty sposób podkreśli charakter wnętrza.