You are currently viewing Zastosowanie rejestratorów smkaochodowych

Zastosowanie rejestratorów smkaochodowych

Kamery samochodowe z biegiem czasu zdobywają coraz większą popularność. Jak się bowiem okazało mogą się one okazać nieocenione w niektórych przypadkach, szczególnie gdy jesteśmy uczestnikiem stłuczki czy wypadku drogowego. Obecnie kamery samochodowe maja coraz więcej funkcji i możliwości.

Jakie funkcje powinna mieć kamera samochodowa?

rejestrator samochodowy z gpsJeżeli zdarzy się nam być uczestnikiem czy też świadkiem jakiegoś zdarzenia drogowego, zapewne zdajemy sobie sprawę, że trudno będzie udowodnić, że nasze zachowanie na drodze było prawidłowe. Z tego też względu coraz większą popularnością cieszy się rejestrator samochodowy z gps, czyli kamera samochodowa, która w  takich sytuacjach może się okazać bardzo przydatna. Urządzenia te zdobywają popularność już od kilkunastu lat, ale od kilku dopiero zdobywają coraz więcej funkcji, dzięki którym stają się jeszcze bardziej praktyczne. Obecnie sprzedawane rejestratory przede wszystkim nagrywają w znacznie lepszej jakości niż te, które sprzedawano kilka lat temu, często także wyposażone są w tryb nocny, który umożliwia czytelne nagrywanie nawet nocą. Jakość nagrania jest wyższa biorąc pod uwagę zarówno rozdzielczość nagrań jak i liczbę klatek na sekundę. Dzięki temu, nagranie z takiego rejestratora może być niepodważalnym dowodem w czasie rozprawy sądowej, kiedy to nagrania ze starych rejestratorów, ze względu na niską jakość, zazwyczaj jako dowód nie były uznawane . Kolejną ważną zaletą nowoczesnych rejestratorów jest fakt, że rozpoczynają one nagrywanie automatycznie, na przykład wykrywając wstrząsy typowe dla wypadków samochodowych. Dzięki temu można mieć pewność, że nagrywanie zawsze rozpocznie się w odpowiednim momencie. Obecnie nowoczesne rejestratory posiadają często jeszcze jedno ważne udogodnienie, a mianowicie bardzo dokładny moduł GPS. Nie może on być jednak wykorzystywany jako nawigacja, ale może być niepodważalnym potwierdzeniem, że na przykład w czasie wypadku nasz samochód znajdował się na właściwej stronie drogi, czy też że w czasie zdarzenia drogowego nasz samochód poruszał się z odpowiednią prędkością.

Wypadek czy stłuczka może się zdarzyć każdemu z nas, nie zawsze jednak oznacza to, że popełniliśmy jakieś błędy w czasie jazdy. Aby to udowodnić warto wyposażyć się w nowoczesną kamerkę samochodową. Warto, by była ona wyposażona w dodatkowe udogodnienia, takie jak moduł GPS czy też tryb nocny.