You are currently viewing Zastosowanie ortez na przykładzie stawu kolanowego

Zastosowanie ortez na przykładzie stawu kolanowego

Orteza stawu kolanowego jest po to, ażeby ustabilizować pracę kolana. Jest trwała i lekka oraz zapewnia niezwykłą elastyczność. Polecana jest osobom, które cierpią na niestabilność kolan, czyli tak zwaną „wypadającą rzepkę”, a jest to bardzo bolesna przypadłość.

Charakterystyka ortezy na staw kolanowy

orteza stawu opolskieNiezwykłą zaletą są paski na rzepy ułatwiające zakładanie, zdejmowanie i wygodne noszenie – zarówno na gołą nogę, jak i poprze odzież. Można więc być spokojnym podczas chodzenia dzięki tej innowacyjnej technologii, gdyż to jeden z najbardziej skutecznych i dyskretnych sposobów na zwiększenie mobilności stawu kolanowego. Można zmniejszyć nacisk na kolana, obciążenie więzadeł i ścięgien w kolanach, wspierając uda i łydki. Sprężynowa technologia zmniejszy niestabilność więzadeł przednich, tylnych, przyśrodkowych i bocznych, dlatego nie trzeba się już martwić o dyskomfort stawów. Warto wspomnieć o szansie dla chorych, jaką daje orteza stawu opolskie posiada kilka sklepów, gdzie można dostać dobry produkt podtrzymujący stawy. Bez tego może dojść do kolejnej kontuzji i pogłębienia urazu w obrębie wrażliwego stawu. Orteza przeciwdziałała nadwyrężeniom oraz mikrourazom. Przeciwdziała niestabilności i jest przydatna w leczeniu wielu urazów. Wielokrotnie zastępuje gips, który jest zdecydowanie bardziej niewygodny. Jest więc to rozwiązanie nowoczesne, innowacyjne oraz bardzo wygodne przydatne w każdej fazie leczenia w przypadku różnych urazów kolan. Osoby, które wybierają się na artroskopie już teraz powinny się w nią zaopatrzyć.

Orteza kolana wykonana jest z elastycznej, oddychającej tkaniny. W jej budowie można zauważyć wyposażony w otwór rzepki oraz tak zwane podpórki zapewniające boczną stabilizację kolana. Oprócz tego stabilizację zapewniają również paski poprzeczne.