You are currently viewing Zakup kasy fiskalnej

Zakup kasy fiskalnej

Dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z kasa fiskalną, może się wydawać trudna w obsłudze. Poza klawiaturą numeryczną, posiada sporo przycisków funkcjonalnych, których trzeba się nauczy do czego służą. Jednak szybko nabiera się wprawy i nie sprawia już kłopotu jej obsługa. Co prawda kasy różnią się od siebie, ale jednak podstawowe funkcje wszystkie mają takie same.

Jaką wybrać kasę do firmy?

profesjonalna sprzedaż kas fiskalnych w gdańskuFirmy działające w branży handlowej i usługowej przeważnie są zobowiązane do rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej, ponieważ tak stanowi ustawa o podatku od towarów i usług. Jednakże są też wyjątki, które stanowią firmy działające wyłącznie w internecie i nie przyjmujące gotówki jako zapłaty za towar czy usługę. Innym przykładem są małe firmy, których roczne dochody nie przekraczają dwudziestu tysięcy złotych. Przedsiębiorcy, którzy należą do pierwszej grupy, mogą posiada kasy mobilne lub stacjonarne. To, która zostanie wybrana, powinno być uzależnione od specyfiki firmy i jej wielkości. Profesjonalna sprzedaż kas fiskalnych w Gdańsku jest prowadzona w kilku punktach współpracujących z producentami tegoż sprzętu. Są tam dostępne kasy renomowanych firm w wersji mobilnej i stacjonarnej. Przenośne kasy są idealne w firmach, gdzie klienci są obsługiwani w różnych miejscach. Najlepszym przykładem są restauracje, gdzie często kelner podchodzi do stolika z kasą i terminalem. Taka kasa ma wbudowany akumulator, dzięki czemu można na niej pracować przez wiele godzin w dowolnym miejscu. Stacjonarne kasy muszą być stale podłączone do źródła zasilania i nie można ich przenosić. Przy wyborze kasy warto zwrócić uwagę na jej pojemność, gdyż będzie ona służyć przez przynajmniej kilkanaście lat, a zapisywane są w jej pamięci wszystkie transakcje fiskalne i niefiskalne, raporty, dane sklepu, nazwy towarów czy stawki podatkowe.

Dobra kasa nie musi być duża ani posiadać zbyt wielu funkcji, gdyż najważniejsze są te podstawowe, które pozwalają na bieżącą obsługę sprzedaży. Jeżeli potrzebujemy w firmie drukować na kasie paragony i faktury, to idealna będzie drukarka z dobrym programem do sprzedaży. Ceny kas na rynku są dość mocno zróżnicowane, gdyż mają odmienne parametry i zastosowane rozwiązania technologiczne oraz systemowe.