You are currently viewing Wytrzymały sejf na dokumenty

Wytrzymały sejf na dokumenty

Skarbiec firmowy był używany do przechowywania wszelkich dokumentów niejawnych, dużych ilości gotówki czy nawet oprogramowania zastrzeżonego do użytku przez osoby upoważnione. Z tego powodu, był on dobrze zabezpieczony zewnętrznie, choć do samego składowania zawartości zdecydowaliśmy się zastosować nowoczesne sejfy, chroniące zawartość pod każdym względem.

Odporne sejfy ogniotrwałe

ognioodporne sejfyNie każdy sejf nadawał się jednak do przechowywania delikatnej zawartości, często niemożliwej do zduplikowania. Przede wszystkim, ognioodporne sejfy były o wiele przydatniejsze do tego zadania, posiadając o wiele większą wytrzymałość, i zapewniając zawartości bardzo wysoki poziom ochrony nie tylko przed próbami nieupoważnionego otwarcia przez nieupoważnione do tego osoby, ale również przed czynnikami zewnętrznymi. Zewnętrzna powłoka sejfu ogniotrwałego była bowiem pokryta substancją która, jak sama nazwa sejfu wskazywała, była całkowicie niepalna i niepodatna na wpływ otwartego ognia, zapewniając świetną ochronę zawartości w przypadku powstania pożaru lub próby uszkodzenia sejfu z użyciem palników acetylenowych lub podobnych urządzeń przemysłowych. Stop tytanowy, z jakiego zewnętrzna skorupa została odlana, był równie wytrzymały i niemal niepodatny na każdy rodzaj uszkodzenia mechanicznego, również z użyciem przemysłowych materiałów wybuchowych. Jednak ze względu na bardzo delikatną zawartość sejfu, został on również wyposażony w wewnętrzną powłokę z tworzywa które nie przepuszczało ciepła, minimalizując ryzyko wystawienia zawartości na działanie wysokich temperatur. Uszczelnione drzwiczki, za to, nie przepuszczały powietrza z zewnątrz do wnętrza sejfu, dzięki czemu zawartość nie była narażona zarówno na uszkodzenia spowodowane zakurzeniem, wystawieniem na działanie dymu, czy nawet zawilgoceniem, umożliwiając przechowywanie nawet najbardziej wrażliwej zawartości bez dodatkowych metod ochrony.

Sejfy te, mimo iż pozornie niewielkie, miały bardzo przestronne wnętrza, często dobrze rozłożone na wygodne półki, jak również i szafki zamykane na dodatkowe klucze, służące do przechowywania najbardziej niedostępnych zawartości. Zabezpieczenia tych sejfów mogły być łatwo dopasowane do wymagań stawianych przez właściciela, i różniły się w zależności od modelu.