You are currently viewing Wytrzymały poliwęglan lity

Wytrzymały poliwęglan lity

 

Bez wątpienia szkło jest w naszym życiu ważnym materiałem. Wykorzystuje się go w najróżniejszych branżach. Jedną z nich może być też branża budowlana. Trzeba jednak zauważyć, że wiele jest takich miejsc, w których z różnych powodów szkło nie może zostać zastosowane. W takim wypadku na pomoc może przychodzić pewien ciekawy materiał wykonany z tworzywa sztucznego.

Solidne panele poliwęglanowe

poliwęglan lity cenaNie da się ukryć, że szkło jest ważne w budownictwie, ponieważ powstają z niego, chociażby okna. Ze szkła tworzy się też ogrody zimowe czy też buduje się szklarnie. Trzeba jednak zauważyć, że szkło jest dość kruchym materiałem i łatwo może dojść do jego uszkodzenia. W związku z tym coraz częściej zamiast szkła wykorzystywany jest poliwęglan lity cena za pojedynczy panel jest tutaj zależna od jego wymiarów. Poliwęglan w wersji litej słynie z tego, że jest on w stanie przepuszczać aż 80 procent promieni słonecznych. W związku z tym ten materiał może świetnie sprawdzać się do budowania wspomnianych już wcześniej szklarni. Rolnicy i plantatorzy bardzo często tworzą szklarnie na podstawie ten materiał i są ku temu poważne podstawy. Mianowicie chodzi o to, że poliwęglan jest w stanie wytrzymywać nawet bardzo intensywne gradobicie. W przypadku dużego uszkodzenia mechanicznego płyty poliwęglanowe nie rozpadają się w małe kawałeczki, a jedynie powstają na nich pęknięcia.

Oprócz poliwęglanu litego można spotkać się również z poliwęglanem komorowym. Drugi z tutaj wymienionych materiałów jest świetny pod tym względem, że dodatkowo pełni rolę izolatora termicznego. Dzięki temu stosuje się go, chociażby jako wypełniacz w drzwiach. Poliwęglan lity najczęściej spotykany jest w wersji bezbarwnej. Natomiast poliwęglan komorowy dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych.