You are currently viewing Wymiana pieniądza w sieci

Wymiana pieniądza w sieci

Kantory stacjonarne w Polsce cieszą się bardzo dużą popularnością od wielu lat ponieważ były podstawowym miejscem wymiany walut. Oprócz kantorów kwitła uliczna wymiana złotego na twardą walutę u osób zwanych cinkciarzami. Po zmianach ustrojowych w 1989 roku zaczęło pojawiać się coraz więcej banków gdzie można było wymienić rodzimą złotówkę na inną walutę i odwrotnie. Nie wpłynęło to jednak na zmianę przywiązania Polaków do kantorów gdyż wymiana pieniądza w bankach była mniej opłacalna. Ostatnie dziesięć lat to rozwój kantorów internetowych oferujących najlepsze kursy na rynku wymiany walut.

Dobre kantory internetowe

kantor internetowyPierwszy kantor internetowy w naszym kraju pojawił się w roku 2009 i był to przełom w dziedzinie wymiany pieniądza. Dostrzeżono potencjał jaki tkwi w finansowej działalności internetowej. Na wzór banków, które oferowały możliwość dokonywania transakcji przez internet również kantory internetowe stworzyły swoje własne, bardzo sprawnie działające platformy w sieci. Korzystną wymianą walut jest zainteresowanych wiele grup społecznych. Wymienić należy chociażby przedsiębiorców realizujących kontrakty z zagranicznymi kontrahentami, osoby podróżujące w celach turystycznych i wreszcie ogromną rzeszę osób pracujących poza granicami kraju. Wszyscy przedstawiciele tych grup chcą jak najmniej stracić na wymianie wypracowanych pieniędzy. Najlepsze kantory internetowe oferują najmniejsze różnice kursowe spośród wszystkich podmiotów działających w tej branży i wynoszą one jedynie między 0.2 do 0.6%. W porównaniu do kantorów stacjonarnych gdzie różnice kursowe sięgają 10% jest to rzeczywiście zasadnicza różnica. Banki po wejściu w 2015 roku ustawy zakazującej sztucznego zawyżania różnic kursowych zakończyły swoją bezwzględną i haniebną politykę wobec klientów, w których jednak została zadra i wybierają oni kantory internetowe na miejsce wymiany walut. Kantory walutowe w internecie rozwijają swoje usługi oferując oprócz wymiany również możliwość wykonania bezpłatnych lub bardzo tanich przelewów walutowych i zagranicznych.

Przewaga kantorów internetowych nad innymi podmiotami gdzie realizowana jest wymiana walut wynika nie tylko z małych różnic kursowych ale też ze swobody wyboru opcji wymiany przez klienta. Każdy zarejestrowany użytkownik może dowolnie ustalać kurs wymiany i czas wykonania transakcji. Na każdym kroku można liczyć na jasny i klarowny opis wykonywanych etapów wymiany. Środki pieniężne klientów przelewane na liczne konta kantoru internetowego są w pełni bezpieczne gdyż nad działalnością tych podmiotów czuwa Komisja Nadzoru Finansowego.