You are currently viewing Wygodna koszula do karmienia

Wygodna koszula do karmienia

 

Dla świeżo upieczonej mamy pielęgnacja czy karmienie, może sprawiać kłopot, gdyż nie ma ona jeszcze doświadczenia. Warto jeszcze przed porodem, zakupić sobie specjalną odzież, która ułatwi karmienie maluszka i będzie wygodna.

Z czego są uszyte koszule do karmienia?

Koszula do karmieniaPierwsze chwile z maluszkiem są wyjątkowe,  bo jedyne co robi mama, to karmi i śpi z dzieckiem. Jednak z czasem, musi ona podołać wielu nowym obowiązkom. Jeżeli decyduje się na karmienia maluszka piersią, to potrzebne będą specjalne ubrania. Na pewno przyda się koszula do karmienia, gdyż dziecko w pierwszych miesiącach życia pije mleko z piersi w ciągu dnia i nocy. Ponieważ mleko z kobiecych piersi wydostaje się w niewielkich ilościach przez całą dobę, to konieczne jest noszenie biustonosza do karmienia przez dwadzieścia cztery godziny a dobę. Także pod koszulą do karmienia należy nosić taką bieliznę, bo inaczej będzie ona szybko mokra. Cechą charakterystyczną takiej odzieży, są specjalne zatrzaski po obu stronach na wysokości biustu, dzięki którym bez ściągania koszuli, można łatwo nakarmić dziecko. Zatrzaski mogą być zastąpione zamkami błyskawicznymi lub być zapinane na rzep. Co do materiału, to zawsze jest to bawełna, która doskonale chłonie wilgoć i pozwala skórze oddychać. Koszula powinna być raczej luźna niż dopasowana i obcisła, gdyż zapewni ona komfort mamie. Ponadto piersi w trakcie karmienia mogą zmieniać swoją objętość i warto mieć to na uwadze, wybierając rozmiar koszuli, aby nie okazała się za mała.

Jeżeli będzie nam potrzebna koszula dla karmiącej mamy, to najlepiej kupić od razu dwie sztuki, aby mieć ją na zmianę. Poza nią dobrze jest też kupić biustonosz do karmienia i kilka bluzek czy sukienek, bo także poza domem trzeba będzie nakarmić maluszka.