You are currently viewing Wybrane zastosowania pomp głębinowych

Wybrane zastosowania pomp głębinowych

Produkty nazywane ogólnie pompami głębinowymi mają wiele zastosowań przede wszystkim ze względu na swoją znakomitą budowę. W przeciwieństwie do innych pomogą one dzięki rozwiązaniom zastosowanym tam przez producenta funkcjonować nawet wyjątkowo trudnych warunkach. Najważniejsze z tych rozwiązań zostały opisane poniżej i przed zakupem konkretnego modelu na pewno warto poznać te informacje.

Gdzie należy umieścić pompę głębinową?

pompy głębinowe śruboweJeżeli chodzi o miejsce wykorzystywania tak zwanych pomp głębinowych, to ich nazwa jest tutaj bardzo wymowna, ponieważ są one wykorzystywane przede wszystkim na dużych głębokościach. Taka eksploatacja konkretnej pompy jest w ogóle możliwa przede wszystkim dlatego, że jej elementem jest długi przewód umożliwiający doprowadzenie do tej dużej głębokości odpowiednich ilości potrzebnej do funkcjonowania energii elektrycznej. Jeżeli chodzi o pompy głębinowe śrubowe, to są one niezawodne też z jeszcze kilku istotnych powodów. Obudowa wykonana najczęściej z metalu i pomalowana odpowiednią odmianą farby skutecznie chroni wewnętrzne elementy, wśród których może znajdować się między innymi uzwojenie wykonane z miedzi. Materiałów wykorzystywanych przez producentów takich znakomitych pomp może być Zdecydowanie więcej i warto z całą pewnością zwrócić uwagę na materiały chroniące przed różnymi przeciekami.

Dodatkowo miejsca połączeń takiej pompy z różnymi przewodami do transportu wody są często gwintowane, ponieważ wtedy nic nie przemieszcza się nawet przy drganiach. To ważne, ponieważ dostęp do pompy będącej częścią studni lub nawet deszczowni wykorzystywanej na plantacji jest utrudniony. Przyglądając się pompom głębinowym śrubowym, warto zwrócić uwagę także na zabezpieczenia, które chronią przed piaskiem i błotem.