You are currently viewing Wybór nowego komputera do domu

Wybór nowego komputera do domu

 

W zeszłym tygodniu mój dotychczasowy komputer ostatecznie wyzionął ducha. Kolejny raz zaczął się psuć, ale tym razem naprawa okazała się na tyle nieopłacalna, że moi rodzice podjęli decyzji o zakupie nowego komputera. Ponieważ to ja jestem jego głównym użytkownikiem umówiliśmy się, że sam przejrzę oferty i jeśli ich przekonam do swojego wyboru, to oni kupią mi ten komputer.

Zalety laptopów za 4000 złotych

komp za 4000Już po wstępnym przeglądzie ofert w największych sklepach ze sprzętem elektronicznym uznałem, że najlepszym wyborem byłby komp za 4000 złotych. Oczywiście mógłbym znaleźć tańszy model o takich parametrach, jakie mnie interesują, ale byłby to komputer stacjonarny, a mnie interesuje tylko i wyłącznie laptop. Przede wszystkim ma to być komputer rodzinny, a ponieważ zdarza nam się podróżować i często jeździmy na działkę nad jeziorem pod miastem to ważne jest, żeby można go było ze sobą zabierać i żeby był wyposażony w długo trzymająca baterię. Skoro zmieniamy już laptopa, to koniecznie musiał mieć dysk SSD, dzięki czemu włączałby się bardzo szybko, ale też na tyle duży, żeby pomieścił wszystkie pliki, z czym do tej pory mieliśmy problem. Chciałem też, żeby można było na nim bez przeszkód instalować najnowsze gry, więc zwracałem też uwagę na dobrą kartę graficzną i procesor, bo znając moich rodziców następny komputer będę już sobie kupował sam, jak się wyprowadzę.

Ostatecznie udało mi się znaleźć kilka modeli, które spełniały moje oczekiwania, ale ponieważ wiedziałem, że mamie jest ten temat obojętny, a faktyczną decyzję podejmie tata to zaproponowałem im kupno modelu z ulubionej firmy ojca, której laptop ma i chwali jego kolega z pracy. Był to świetny ruch, bo tata tylko chwilkę ze mną porozmawiał i szybko zgodził się z moim wyborem twierdząc, że będzie to dobry zakup na wiele lat.