You are currently viewing Wrocław – miejsce spotkania z ajurwedą

Wrocław – miejsce spotkania z ajurwedą

Ajurwedą nazywamy tradycyjną indyjską medycynę, która pojawiła się już w XII w. p.n.e. Forma, która znana się w XXI wieku ukształtowała się między V w.p.n.e. a V w.n.e. Według etymologii nazwa ta wywodzi się od dwóch słów, mianowicie w „ajuh” – „życie” oraz „weda”, czyli „wiedza o życiu” lub „przebieg życia”. Uznaje się, że indyjski system leczniczy ma za zadanie optymalizację funkcjonowania organizmu.

Na czym polega konsultacja ajurwedyjska?

ajurwedyjska konsultacja we wrocławiuPowinna sprawdzić się to w leczeniu dolegliwości, a tym samym nawet przedłużać życie. Ajurweda wykracza  poza fizyczność, wchodząc w sferę świadomości. Oznacza to, że zajmuje się zdrowiem fizycznym, psychicznym, ale także duchowym. WHO uznał ja za naukę medyczną. W niewielu miejscach w Polsce można poznać uroki jej metod. Województwo dolnośląskie gwarantuje dostęp do takich usług. Ajurwedyjska konsultacja we Wrocławiu jest możliwa. Jedna wizyta to dwa spotkania, na których można poznać siebie i ma formę wywiadu oraz diagnostyki. Dzięki temu osoba prowadząca konsultacje może poznać klienta oraz uzyskać kompletny obraz. Poruszone zostaną nawet wstydliwe kwestie, ale wszystko to jest niezbędne do prawidłowego przebiegu leczenia. W Polsce jest to metoda, która wybierana jest przez najbardziej świadomych siebie ludzi. Dotąd nie jest mocno popularna, ale z dnia na dzień coraz więcej osób się o niej dowiaduje. Ludzie przyzwyczaili się, że na wszelkie objawy znajdą krem, maść, lekarstwo, które je zniweluje. Nigdzie nie jest jednak powiedziane, że przyczyna ich zostanie usunięta w 100%. Ajurwenda pomaga zrozumieć funkcjonowanie ludzkiego organizmu i czynników na nie wpływając, opierając się na doświadczeniach, mądrości oraz wiedzy mnóstwa pokoleń. Uczy o korzystaniu ze zdrowia, jako fundamentu własnej drogi do oświecenia.

Ponadto zdrowe ciało, pozwala na dążenie do celów duchowych i psychicznych. Nie są wtedy blokowane przez przyziemny ból. Joga jest siostrą indyjskiej medycyny, która razem z nią tworzy całość. Obie należą do nauk duchowych, z których dobrodziejstw można korzystać bezwzględu na wyznanie. Nasz kraj dopiero od niedawna zaczyna swoją przygodę z indyjską ajurwendą, ale sukcesywnie świadomych osób jest coraz więcej. Oznacza to, że z czasem ludzie pokochają naukę oraz obcą medycynę.