You are currently viewing Własne generatory prądu

Własne generatory prądu

Produkcja energii elektrycznej opiera się w Polsce przede wszystkim o elektrownie cieplne. Nie da się się ukryć, że bez nich branża energetyczna by bardzo mocno cierpiała. Jednak z racji drożejących paliw kopalnych konieczne jest przerzucanie się na energię odnawialną. W związku z tym w Polsce budowane są najróżniejsze elektrownie, które wykorzystują właśnie taką energię z natury.

Sprawdzone elektrownie wiatrowe

przydomowa elektrownia wiatrowa pionowaJeszcze do niedawna samodzielna produkcja energii elektrycznej wydawała się czymś co było zdecydowanie poza naszym zasięgiem. Przełomem było pojawienie się paneli fotowoltaicznych, które zaczęto coraz częściej montować na dachach domów i zakładów przemysłowych. Z biegiem czasu takie elektrownie zaczęły też mieć konkurencję jaką jest obecnie przydomowa elektrownia wiatrowa pionowa. Takie elektrownie wyglądem nieco różnią się od znanych nam elektrowni wiatrowych wyposażonych w jedno duże śmigło. W przypadku elektrowni pionowych jest tak, że pracują one efektywnie bez względu na to, z której strony wieje wiatr. Łopatki ustawiają się bowiem w kierunku wiatru i zaczynają się od razu obracać. Produkcja energii elektrycznej w przypadku takich nowoczesnych elektrowni jest bardzo skuteczna i szybka. Każdy kto tylko zechce może obecnie zainwestować w taką elektrownię, którą ustawimy w pobliżu naszego domu. Należy pamiętać o tym by wybierać miejsca nieosłonięte.

W naszym kraju zdarza się sporo wietrznych dni. Nie da się ukryć, że przeważają u nas wiatry umiarkowane oraz słabe ale jednak i z nich można sporo wykrzesać. Jeśli zdecydujemy się na zainwestowanie w elektrownię wiatrową to rachunki za energię elektryczną nie będą już nas dotyczyć. Natomiast cała inwestycja w takie elektrownie zwróci nam się w pełni już po kilku latach.