You are currently viewing Właściwości tygrysiego oka

Właściwości tygrysiego oka

Biżuteria z reguły jest noszona jako stylowy dodatek do stylizacji. Niektórzy jednak używają kamieni naturalny jako talizmany, które mają niezwykłe właściwości. Według niektórych wierzeń, kamienie szlachetne potrafią przyciągać szczęście, odpychać złe uroki lub mają działanie lecznicze. W astrologii poszczególne kamienie przypisuje się do znaków zodiaku uważając, że dla osób urodzonych w danym miesiącu pewne kamienie mają większą moc, niż dla innych ludzi.

Stylowe i eleganckie bransoletki z okiem tygrysa

oko tygrysa - bransoletkaNiecodzienne właściwości kamieni naturalnych wykorzystuje się często w medycynie naturalnej, podczas leczenia kryształami lub zwyczajnie nosząc biżuterię zdobioną konkretnymi kamieniami. Niektórzy wierzą, że noszenie niektórych kamieni blisko ciała pozwoli oczyścić myśli, zachować spokój, nawiązać bliższe kontakty z innymi ludźmi lub zachować zdrowie na dłużej. Jednym z takich niezwykłych kamieni jest tzw. oko tygrysa – bransoletka z tym kamieniem przyniesie jej właścicielowi dobrobyt i pozwoli odnieść sukces. W medycynie naturalnej tygrysie oko wykorzystuje się do leczenia alergii. Uważa się, że kamień ten wspomaga leczenie chorób przewlekłych, dzięki wspomaganiu samoleczenia się organizmu. NIektórzy sądzą również, że tygrysie oko wyostrza wzrok, jednocześnie wspomagając intuicję i pomagając dostrzec wokół to, czego dotąd było trudne do zauważenia (np. toksyczne relacje, wykorzystujące nas osoby, lub przeciwnie — szczęście i wokół dookoła). Osoby zajmujące się medycyną naturalną zalecają noszenie biżuterii z tygrysim okiem osobom zmagającym się z różnymi problemami emocjonalnymi. Kamień ten pomaga w rozpoznawaniu własnych uczuć, a także uspokaja i ujarzmia negatywne emocje. Oko tygrysa jest nierzadko wykorzystywane w litoterapii jako kamień leczący stany depresyjne. Właściwości leczniczych tego niezwykłego kamienia można wyliczać wiele, jednak jego największym atutem jest niezwykły wygląd. Bransoletka z kamieniami tygrysiego oka wygląda bardzo stylowo, a przy tym pasuje do każdej stylizacji. Neutralna barwa kamienia sprawia, że jest on wykorzystywany zarówno do produkcji biżuterii damskiej, jak i męskiej. 

Tygrysie oko to niezwykle wyglądający kamień o żółtobrązowej barwie. Swój niezwykły wygląd zawdzięcza obecności utlenionego krokidolitu, tremolitu oraz crossytu, które w postaci włóknistych wrostków ułożone są w jednym kierunku, mieniąc się podczas obracania w dłoni. Biżuteria zdobiona tymi kamieniami doda właścicielowi klasy i elegancji. Bransoletki z okiem tygrysa nie tylko wyglądają bardzo stylowo, ale również, według niektórych wierzeń, mają działanie lecznicze.