You are currently viewing W jaki sposób przebiega przeniesienie strony

W jaki sposób przebiega przeniesienie strony

Kiedyś przychodzi taki czas, że zaczyna nam czegoś brakować w naszej usłudze hostingowej, którą używamy od lat. Usługodawcy jak dobrze wiemy, nie za bardzo martwią się o swoich stałych klientów, bardziej dbając o pozyskanie nowych, dlatego często nasza oferta staje się już dawno nieatrakcyjna, na tle tego co oferuje nam konkurencja.

Jak przenosi się stronę WordPress na inne domeny?

przeniesienie strony wordpress na inną domenęGdy przyjdzie taki czas, a my już na sto procent się upewnimy, że chcemy zmienić naszego usługodawcę, to po podpisaniu umowy trzeba pomyśleć o przeniesieniu całej naszej witryny. Takie przeniesienie strony wordpress na inną domenę może z początku wydawać się dość trudne, jednak takie nie jest. Język stron www jest dość prosty, a do tego powinien działać na każdym serwerze, który oferuje właśnie takie usługi i to bez względu na to co na takiej stronie posiadamy. Jedynym warunkiem jest posiadanie na danym serwerze tych samych usług, które mieliśmy wcześniej, aby w nowym miejscu, wszystkie zaimplementowane przez nas opcje działały bez problemów. W innym przypadku musielibyśmy z części z nich zrezygnować i przeprogramować naszą stronę. Ale przejdźmy jednak do przenoszenia naszej strony. Pierwsze co powinniśmy zrobić to przygotowanie na nowym serwerze i włączenie tych samych usług, które mieliśmy dotychczas. Takich samych baz danych, sssl i kont pocztowych. Gdy wszystko będzie gotowe to przeniesienie strony internetowej to już tylko formalność.

Całe przenosiny to właściwie tylko kopiowanie plików strony w nowe miejsce, na nowym serwerze. Język stron jest interpretowalny, dlatego nie potrzeba w tym momencie wykonywać żadnych kompilacji, czy tym podobnych operacji. Wszystko powinno działać bez problemu, jeśli tylko wcześniej zadbaliśmy o dostępności koniecznych funkcji i usług.