You are currently viewing TOP 5 Pelanowskiego

TOP 5 Pelanowskiego

Fenomen filmów o. Adama Szustaka OP może być zachętą do zapoznania się z działalnością innych polskich duchownych. W polskim środowisku katolickim nie brakuje uznanych księży, którzy z powodzeniem radzą sobie w social mediach, ale również w literaturze. Coraz więcej książek autorstwa osób duchownych staje się bestsellerami na rynku wydawniczym Polski i nie tylko.

O. Augustyn Pelanowski OSPPE– co warto przeczytać?

najlepsze książki pelanowskiegoWśród polskich autorów książek religijnych wypada wymienić takie nazwiska jak ks. Jan Kaczkowski, Maria Szamot czy wspomniany wyżej o. Adam Szustak OP. Do tego grona trzeba zaliczyć również osobę o. Augustyna Pelanowskiego, paulina, którego książki cieszą się ogromnym uznaniem wśród duchownych, świeckich oraz teologów. Takie tytuły jak „Testament duchowy” czy „Uszczęśliwić Boga” osiągają imponująco wysokie oceny na portalach literackich i mogą stanowić wartościowy przewodnik duchowy dla zainteresowanych. Jeśli chodzi o najlepsze książki Pelanowskiego, to z pewnością warto znać „Ocalenie”. Jest to wywiad rzeka przeprowadzony z Pelanowskim przez Klarę i Tomasza Olszewskich. Książka porusza niełatwe, czasem skomplikowane zagadnienia wiary, lecz rozmowy prowadzone są w na tyle przystępny sposób, że czytelnik będzie w stanie przyswoić tekst i wynieść z niego logiczne wnioski. Dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś o wierze i relacji z Bogiem z perspektywy doświadczonego duchownego, pozycja jak najbardziej godna uwagi. Wspomniany zaś wyżej „Testament duchowy” stanowi zbiór wskazówek i porad dla osób pragnących zgłębiać wiarę. Pelanowski pisze tu o moralności, postawach społecznych, wątpliwościach i lękach każdego człowieka. Pełna osobistych przemyśleń i wniosków, pozycja również warta uwagi. Ciekawą może się okazać także lektura „Domu Józefa”, który opisuje rolę mężczyzny w rodzinie, małżeństwie oraz ogólnie w świecie, z perspektywy chrześcijańskiej. Jednocześnie tekst wchodzi w dialog ze współcześnie pojmowanymi definicjami ról męskich i żeńskich w życiu społecznym. „Przebudzenie małych Samuelów” opowiada z kolei między innymi o sytuacji Kościoła w dzisiejszym świecie, pozycji, jaką zajmuje w ludzkim systemie wartości oraz o Bogu, który działa w ukryciu. Osobom szczególnie zafascynowanym Ewangelią polecam „Głębiny Miłosierdzia. Komentarze do ewangelii św. Marka”. Jak nazwa wskazuje, paulin skupia się tu na wybranym fragmencie Nowego Testamentu i przekłada przypowieści oraz wydarzenia biblijne na nasze codzienne życie.

Wspomniane wyżej publikacje to absolutne TOP 5 Pelanowskiego. Teksty nie zawsze łatwe, lecz szczere, prawdziwe, konkretne, które dają siłę do szukania wiary i zmieniania swojego życia. Godne polecenia zarówno wierzącym pogłębiającym swoją wiarę, jak i ateistom, chcącym przyjrzeć się bliżej istocie religii i relacji z Bogiem.