You are currently viewing Szybki wynajem agregatu

Szybki wynajem agregatu

Brak zasilania w trakcie pracy zdarzał nam się bardzo rzadko, gdyż najczęściej zdarzało się iż pracowaliśmy w pobliżu ciągów elektrycznych, które mogły być wykorzystane do zasilania sprzętu budowlanego. Nie spodziewaliśmy się jednak awarii takich ciągów, które mogły wyłączyć całkowicie niemal wszystkie stanowiska pracy.

Wynajęcie generatora prądu w sytuacji awaryjnej

wynajem agregatów wrocławNiedawno jednak mieliśmy do czynienia z awarią linii elektrycznej, z której pobieraliśmy zasilanie niezbędne do wykorzystania narzędzi elektrycznych na terenie budowy nowego obiektu. Taka awaria uniemożliwiła wykonywanie większości prac, oraz wyłączyła oświetlenie, dzięki czemu cały plac budowy musiał zostać czasowo zastopowany. Bez zwłoki postanowiliśmy tymczasowo wynająć generator prądu o dużej mocy, gdyż tylko tak mogliśmy kontynuować prace na terenie budowy. Na nasze szczęście, wiele firm oferowało wynajem agregatów Wrocław, będący najbliżej placu budowy, miał kilka salonów, w których można było kupić lub wynająć agregaty o najróżniejszych gabarytach. Oczywiście, do naszych potrzeb najlepsze były urządzenia duże, które zazwyczaj przeznaczone były do zapewniania obiektom handlowym zasilania awaryjnego w razie wyłączenia dostaw prądu. Agregaty tego typu świetnie nadawały się na źródło prądu do placów budowy czy obiektów przemysłowych, gdyż były bardzo wydajne, generowały ogromne ilości energii elektrycznej i nie zużywały paliwa w nierozsądnych ilościach.

Wynajem agregatu możliwy był od ręki, a w cenie wynajmu znajdowała się również usługa transportu na wybrane miejsce. Oczywiście, długoterminowy wynajem był najbardziej korzystny finansowo dla wynajmującego, choć nawet kilkudniowe wypożyczenie dużego agregatu nie było wycenione szczególnie nierozsądnie.