You are currently viewing Szerokie zastosowanie poliuretanowych rolek

Szerokie zastosowanie poliuretanowych rolek

W dzisiejszych zakładach przemysłowych stosuje się bardzo zróżnicowane maszyny, które są w stanie wykonywać wiele ciekawych produktów. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki temu, że maszyny te mogą stale otrzymywać zastępcze komponenty oraz nowe elementy, które sprawiają, że możemy je nieustannie eksploatować. Warto przyjrzeć się szczególnie rolkom, które zostały wykonane z poliuretanu, czyli twardego tworzywa sztucznego.

Warto zainteresować się wytrzymałymi rolkami poliuretanowymi

wysokojakościowe rolki poliuretanoweW obecnym przemyśle zastosowanie dla rolek wykonanych z poliuretanu jest bardzo szerokie. Mogą one służyć na przykład jako wałki i napinacze dla pasów w niektórych rodzajach maszyn, ale tez jako prowadnice i rolki prowadzące w bramach oraz wszelkiego rodzaju systemach przesuwnych. Często można spotkać się z maszynami, w których taśmy produkcyjne lub elementy podające opierają się własnie na tego typu rolkach, które cechuje przede wszystkim wysoki poziom wytrzymałości. Jeżeli chcemy kupić wysokojakościowe rolki poliuretanowe do naszych urządzeń to warto znaleźć dobrego producenta, który je oferuje. Często takie rolki produkowane są na indywidualne zamówienie. Poliuretan to materiał, który jest stosunkowo łatwy w obróbce, ponieważ ma relatywnie niską temperaturę topienia się, przez co można go łatwo obrabiać. Tak przygotowany materiał wlewa się do odpowiedniej formy i kształtuje, aby zyskać rolkę o danych parametrach technicznych, która wytrzyma odpowiedni nacisk. Wybierane przez przemysłowców wysokojakościowe rolki poliuretanowe często są bardzo trwałe. Jedna taka rolka jest w stanie wytrzymać przez wiele lat, nawet w sytuacji, gdy będzie pracowała pod bardzo dużym obciążeniem, na przykład w maszynach na produkcji metalurgicznej, gdzie z reguły komponenty maszyn zużywają się znacznie szybciej, niż w przemyśle lekkim lub spożywczym.

Ogromną zaletą rolek, które wykonane zostały z poliuretanu jest fakt, że można go wykorzystywać w kontakcie z różnymi materiałami i nie trzeba obawiać się, że będzie się on niszczył albo skazi materiały, z którymi pracuje. Jest on w pełni obojętny na to, z czym się styka i nawet rozpuszczalniki organiczne nie są w stanie uszkodzić jego struktury, a więc będziemy mogli stosować je w pobliżu tak wyposażonego urządzenia.