You are currently viewing Systemy bramek obrotowych

Systemy bramek obrotowych

Kontrola regulacji ruchu w miejscach publicznych, takich jak metro czy też dworce autobusowe lub lotniska jest realizowana w oparciu o takie urządzenia jak bramki. Za ich pomocą można odpowiednio kierować ruchem i nie dopuścić, aby ktoś przez nie przeszedł, kto nie posiada odpowiedniej autoryzacji. Coraz częściej tego typu rozwiązania stosuje się także w miejscach, gdzie z jakiegoś powodu stosuje się płatny dostęp.

Zastosowanie trwałych wysokich bramek obrotowych

trwałe bramki obrotowe wysokieTo jak działa bramka obrotowa wydaje się jasne, przynajmniej w teorii, gdyż mało kto wnika w to jak jest zbudowany taki mechanizm. Wszędzie tam, gdzie nie występuje automatyczna kontrola, wszystko opiera się o zwykły mechanizm. Podobne rozwiązanie stosuje się w kluczach grzechotkowych, którymi dokręcamy śruby. Gdy bramka otwiera się we właściwą stronę to jej barierka ustępuje na skutek docisku, natomiast, gdy chcemy przejść w niewłaściwą stronę to kształt zapadki uniemożliwi nam to. To są oczywiście bramki jednokierunkowe, jednak w praktyce mogą występować także bramki dwukierunkowe. Dużo częściej spotkamy jednak trwałe bramki obrotowe wysokie

cialis uk

, gdzie możliwość przejścia przez te urządzenie jest powiązane z pewnym warunkiem jaki musimy spełnić, aby było to możliwe. Takim warunkiem może być na przykład zeskanowanie ważnego biletu lub wrzucenie monety do podajnika przy bramce. Jeśli autoryzacja przebiegnie poprawnie, to bramka ustąpi pod naciskiem i ponownie się zarygluje, nie odblokuje się jednak, jeśli żadna autoryzacja nie wystąpi. Takie właśnie bramki kontrolne stosuje się na lotniskach, czy też w metrze, gdzie aby dostać się poza nie to wystarczy tylko przeskanować bilet. Na wyjściach z miejsc płatnych natomiast wykorzystuje się zwykłe bramki obrotowe jednokierunkowe o działaniu mechanicznym, gdyż nie ma tam konieczności autoryzacji.

Bramki muszą być oczywiście odpowiednio wytrzymałe, aby spełniły swoje zadanie, ponieważ są to urządzenia do obsługi ruchu publicznego, a jak wiemy nie zawsze w jakiejś gromadzie ludzkiej wszyscy traktują te urządzenia delikatnie. Akty wandalizmu zdarzają się dość często, dlatego bramka nie może być wykonana z delikatnego materiału. Są one wykonane z twardej i odpornej stali i nie ugną się nawet przy zastosowaniu dużej siły.