You are currently viewing Stosowanie polecanych nawozów wapniowych

Stosowanie polecanych nawozów wapniowych

W czasie wyboru nawozów wapniowych, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów. Znaczące będzie oczywiście porównanie zawartości tlenku wapnia, ale również istotne może być zwrócenie uwagi na to, z jakiej skały jest wytworzony dany nawóz wapniowy. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą gęstością i przyswajalnością. Co jeszcze będzie istotne na etapie wyboru nawozów?

Zastosowanie polecanych nawozów wapniowych

polecane nawozy wapniowe complexorSpośród wielu różnych rodzajów nawozów wapniowych dostępnych na rynków, poleca się stosowanie wapna węglanowego. Wyróżnia się ono nieco dłuższym oraz bardziej skutecznym działaniem, jednocześnie umożliwiając bezpieczne stosowanie na wszelkich typach gleb i pod wszelkie rodzaje upraw. Warto sięgnąć po polecane nawozy wapniowe complexor. Są one polecane zwłaszcza na glebach lekkich oraz ubogich w magnez. Z powodu znacznego stopnia rozdrobnienia, wapń będzie przechodziła bardzo szybko do reakcji w glebie i jednocześnie będzie przyswajalna przez rośliny, co może powodować wysoki poziom reaktywności oraz zwyżkę plonów na poziomie do 25%. Wysoki poziom zawartości CaO powoduje znacznie efektywniejsze podnoszenie pH gleby i przyczynia się do znacznie lepszego rozwoju systemów korzeniowych roślin. Dodatkowo Complexor Turbo jest to nawóz wapniowy o znacznie wyższym poziomie magnezu, który jest dedykowany do uprawy kukurydzy, rzepaku oraz na pastwiska. Duży poziom magnezu powoduje pobudzenie procesu kiełkowania, jak i poprawia gospodarkę wodną. Dodatkowo działa pozytywnie na oddychanie roślin, zapobiega żółknięciu liści oraz poprawia obniża kwasowość gleby. Za istotne działanie uznaje się poprawę odporności na działanie różnych czynników chorobotwórczych i suszy. Zastosowane w nawozach technologie glanuli o różnorodnym uziarnieniu powoduje optymalny poziom uwalniania się wapnia w glebie i równomierny wysiew. Możliwe jest wykonanie wysiania niemal każdym rodzajem siewnika.

Duża zawartość wody w glebie może powodować uniemożliwianie rolnikom prac agrotechnicznych. Z tego powodu idealnie sprawdzają się nawozy, które nie wymagają zaorania i mogą być również stosowane w zimie na zamarzniętą glebę. Szczegółowe informacje na temat nawozów Complexor, a także dawek możemy znaleźć na opakowaniach  poszczególnych produktów, co jest niezwykle pomocne w momencie wykonywania prac na roli.