You are currently viewing Sprawna rekrutacja do szkoły

Sprawna rekrutacja do szkoły

Wrzesień, większości rodzicom kojarzy się ze szkołą, gdyż ich pociechy są w wieku szkolnym. Oczywiście każdy z nas kiedyś miał swój pierwszy dzień w szkole i z pewnością dobrze go pamięta. Wbrew pozorom wybór szkoły, do której będziemy chodzić, ma ogromne znaczenie dla naszej przyszłości. Dobre szkoły wszechstronnie szkolą nowe pokolenie, które zdecydowanie lepiej sobie radzi w dorosłym życiu.

Jak wygląda rekrutacja do szkół podstawowych?

rekrutacja do szkoły podstawowej - łódźW każdym mieście znajdziemy przynajmniej kilka szkół podstawowych publicznych i prywatnych. Ich ilość jest zawsze dostosowana do ilości dzieci w danym regionie, zatem w dużych miastach jest znacznie więcej szkół, bo jest większe zapotrzebowanie. Jednakże w ich wyborze, przede wszystkim, chodzi o znalezienie jak najlepszej, która zapewni naszemu dziecku dobry start w przyszłość. Rodzice sześciolatków mają do wyboru szkoły ogólne oraz profilowane, czyli na przykład muzyczne, sportowe czy nawet katolickie. Poza podstawowymi przedmiotami, które muszą być w każdej szkole, mają też przedmioty dodatkowe, związane z danym profilem. Jednakże sam proces składania dokumentów, odbywa jest tak samo we wszystkich placówkach. Jeżeli interesuje nas rekrutacja do szkoły podstawowej – Łódź jest tylko jednym z wielu miast, w których prowadzona jest ona online. Dla wszystkich szkół czy też przedszkoli, obowiązuje taki sam system elektronicznej rejestracji. Dzięki temu, rodzice nie muszą sie osobiście fatygować do poszczególnych placówek edukacyjnych, gdyż wszystkie formalności załatwią poprzez stronę w internecie. Wszystkie wymagane dokumenty mogą zeskanować i wgrać do panelu rekrutacyjnego, a wniosek uzupełnić online w ciągu kilku chwil. Po złożeniu kompletu dokumentów w wyznaczonym terminie, pozostaje jedynie czekać na wyniki rekrutacji, które także są podawane w wersji online.

W obecnych czasach, rekrutacja do przedszkola czy szkoły jest prowadzona tylko w formie zdalnej, ponieważ to znacznie oszczędza czas i pieniądze. To wygodne rozwiązanie dla rodziców, którzy mogą zapisać dziecko do dowolnej szkoły w każdej chwili, bez wychodzenia z domu. Jest to ogólnopolski system, którym objęte są wszystkie szkoły, przedszkola oraz żłobki. Rekrutacja jest automatyczna i bezpłatna oraz daje możliwość złożenia dokumentów aż do trzech placówek naraz.