You are currently viewing Spożywanie soli himalajskiej

Spożywanie soli himalajskiej

Od dziesięciu lat jestem kucharką w małej restauracji. Bardzo lubię gotować. Dziennie spędzam kilka godzin w pracy, by przyrządzić dobre jakościowo potrawy dla gości. W domu również lubię gotować. Mam trójkę dzieci i męża do wykarmienia. Uwielbiam szukać nowych wynalazków, jeżeli chodzi o smaki i potrawy. Ostatnio natknęłam się na różową sól. Zastanawiałam się, co to za odmiana. 

Używanie soli himalajskiej w potrawach

sól himalajska warszawaNie znałam do tej pory takiego rodzaju soli, aczkolwiek niektórzy mówią, że to dziwne, że kucharka jej nie zna. Ja na to im odpowiadam, że dotychczas bazowałam na zwykłej soli kuchennej. Ta różowa sól, to tak naprawdę sól himalajska. Podobno jest bardzo zdrowa i ma więcej składników mineralnych, od zwykłej soli. Postanowiłam, że kupię ją do swojej restauracji. Wpisałam w Internet: sól himalajska warszawa. Znalazłam tam dobrego dostawcę i kupiłam kilka opakowań. Zaczęłam przyrządzać potrawy

, dodając do nich ten rodzaj przyprawy. Jak się okazało faktycznie lepiej smakowały. Nawet klienci zaczęli się dopytywać, co do nich dodaję, że smakują lepiej, niż dotychczas. Oczywiście stawiałam też tę sól na każdy stół w solniczkach. Ludzie zachwycał się jej kolorem. Nawet do domu ją zakupiłam i używam, by doprawiać dania. Naprawdę jestem szczęśliwa, że natrafiłam na tę przyprawę. Od teraz zamierzam jej używać wszędzie, do każdego dania. Wszyscy są teraz zadowoleni ze smaku potraw, ja również.

Wszyscy bardzo zachwalają wartości soli himalajskiej. Ja również od niedawna należę do tych osób. Potrawy są przepyszne, a sama sól jest bardzo zdrowa i nawet zalecana do spożywania. Już nigdy nie użyję zwykłej soli kuchennej. W moim domu również wszyscy zachwalają moje potrawy przyrządzane z tym dodatkiem. Muszę zakupić ją jeszcze na zapas, by mieć ją stale pod ręką. Cieszę się, że taka sól istnieje.