You are currently viewing Sposób na zielony dom

Sposób na zielony dom

Jeśli jesteś fanem zielonych wnętrz, pełnych roślin i natury, z pewnością zainteresują cię sposoby na to, aby lepiej zajmować się swoimi kwiatami. Istnieje wiele ciekawych rad, z których warto skorzystać, aby cieszyć się pięknymi roślinami oraz atrakcyjnym i stylowym wnętrzem mieszkania. Jak to zrobić?

Jakie doniczki do roślin wybrać?

doniczka przemysłowaPopularność roślin doniczkowych przeżywa ostatnimi czasy prawdziwe odrodzenie. Wielu osobom znudziły się już surowe i nowoczesne wnętrza, a zaczęli oni zwracać uwagę na naturalne piękno roślin we własnych mieszkaniach. Zielony kolor liści uspokaja, wprowadza poczucie bezpieczeństwa oraz wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Poza tym, rośliny często mają właściwości oczyszczające powietrze, dlatego warto mieć ich kilka w swoim domu. Jednak, z pewnością niektórzy mają problem z estetycznością roślin, a dokładniej ich doniczek. Plastikowe donice z podstawkami już dawno wyszły z mody, nie pasują do naszych wnętrz czy wystroju domu. Na szczęście jest na to pewien sprawdzony sposób. Mianowicie, doniczka przemysłowa umieszczona w specjalnej osłonce. Kupując nową roślinę jest ona umieszczona właśnie w takiej donicy, więc przesadzając kwiaty zyskujemy przy okazji donice wielokrotnego użytku. Umieszczając je w osłonkach mamy nieograniczone możliwości wyboru ich wzorów i kolorów, pozwoli nam to na zachowanie spójności wystroju naszych wnętrz. Miłośnicy harmonii mogą postawić na jednokolorowe donice, inni natomiast na różnokolorowe osłonki, dodające trochę eklektyzmu do mieszkania.

Doniczki produkcyjne to świetny sposób na hodowlę roślin w naszych domach. Można z łatwością ukryć je w pięknych osłonkach. Poza tym, sprawdzą się świetnie do rozmnażania naszych roślin. Można w nich umieszczać młode sadzonki. Plusem takich donic jest też ich wielorazowość.