You are currently viewing Soki owocowo warzywne

Soki owocowo warzywne

Ze względu na cenne wartości zdrowotne, picie soków powinno być powszechnie zalecane każdemu, bez względu na wiek i płeć. Dietetycy jednogłośnie mówią, że koniczne jest dzienne spożywanie pięciu porcji warzyw i owoców w różnej postaci.

Z jakich owoców najczęściej pijemy soki?

sok jabłko burakCzasem spożycie jednego dnia pięciu różnych owoców i warzyw może być trudne do zrealizowania, bo na przykład cały dzień jesteśmy poza domem i żywimy się w okolicznych barach. Możemy wcześniej przygotować w domu odpowiednie produkty obrane i pokrojone, aby je mieć pod ręką jako przekąska, ale równie dobrze możemy zrobić  sok. Bez wątpienia soki są najlepszym sposobem na przyjęcie w niezauważalny sposób wymaganych pięciu porcji warzyw i owoców.  Jednym ze smaczniejszych jest sok jabłko burak, który przeważnie jest dostępny w wersji naturalnej bez żadnych dodatków. Nie jest on pasteryzowany, zatem jego data ważności wynosi maksymalnie czterdzieści osiem godzin i na pewno trzeba go przechowywać w warunkach chłodniczych. Taki sok będzie źródłem nie tylko błonnika, ale cennych witamin i minerałów. W jabłku znajdziemy sporo witaminy A, C, nieco wapnia i dużo pektyn, które powodują uczucie sytości. Natomiast burak może się pochwalić sporą dawką kwasu foliowego, żelaza czy magnezu. Surowy burak może być nieco cierpki w smaku, co może niektórych osobom nie pasować, ale za to połączenie go z jabłkiem sprawia, że sok staje się słodki słodki w smaku, a burak mało wyczuwalny. Ze względu na witaminy warto go włączyć na stałe do diety.

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów soków, które mogą mieć klarowną lub aksamitną konsystencję. Burak z jabłkiem jest szczególnie polecany osobą z anemią, poddanym dużemu wysiłkowi fizycznemu czy pragnącym mieć piękną, promienną cerę.