You are currently viewing Skuteczna terapia dla uzależnionych od alkoholu

Skuteczna terapia dla uzależnionych od alkoholu

 

Na świecie bardzo wiele jest osób, które mają problemy z alkoholem. Piją go zbyt dużo i zazwyczaj nie widzą w tym nic złego. Są też i tacy, którzy wiedzą, że powinni się leczyć, jednak nie są w stanie samodzielnie podjąć decyzji o pójściu na terapię. Alkohol należy do takich używek, które nie prowadzą od razu do uzależnienia. Trzeba czasu, aby organizm przyzwyczaił się do obecności alkoholu i zaczął się domagać coraz większych dawek. Jeśli zatem pijemy regularnie, to za jakiś czas już nie będziemy mogli z niego zrezygnować.

Kto prowadzi terapię dla alkoholików?

terapia dla uzależnionych od alkoholuFaktem jest to, że bardzo wiele osób posiada w swoim domu alkohol na specjalne okazje. Inni natomiast nie byliby w stanie powstrzymać się od jego wypicia. Choroba alkoholowa pojawia się dopiero po jakimś czasie. Ci, którzy po alkohol sięgają tylko kilka razy w roku, na pewno nie są narażeni na uzależnienie. Zupełnie inaczej jest w przypadku tych osób, dla których codzienne spożywanie alkoholu jest czymś oczywistym. Takie osoby już nie potrafią skupić się na niczym innym. Nie jest ważne to, co mówi rodzina. Alkoholicy bardzo często nie kontrolują tego, co robią, dlatego często pojawia się przemoc. Choroba alkoholowa prowadzi do rozpadu więzi i problemów finansowych. Wielu uzależnionych od alkoholu zostało bez pracy, rodziny i dachu nad głową. Zazwyczaj wtedy część z nich chciałaby móc cofnąć czas i zmienić to, co robili. To oczywiście jest niemożliwe, ale można popracować nad przyszłością. Terapia dla uzależnionych od alkoholu daje szansę na powrót do normalnego życia. Prowadzą ją osoby z bardzo dużą wiedzą i doświadczeniem. Terapia dzieli się na indywidualną i grupową. Bardzo dobre efekty są wtedy, gdy odbywa się w warunkach zamkniętych. Jest wiele ośrodków, do których mogą się zgłaszać alkoholicy. Tam otrzymają niezbędną pomoc i wsparcie. Będą mogli uczestniczyć w wybranych dla nich terapiach. Nauczą się asertywności i utrzymywania trzeźwości.

Czasem wydaje nam się, że alkohol jest w stanie rozwiązać każdy problem i rozweseli nas wtedy, gdy tego potrzebujemy. Jeśli jednak zaczniemy stosować go jak lekarstwo, to szybko przekonamy się o jego negatywnym działaniu. Zmieni on całkowicie nasze życie i myślenie. Jedyną szansą na wygranie walki z nałogiem jest pójście na terapię, którą prowadzą specjaliści. Tam będziemy mogli szczerze porozmawiać o tym problemie i nauczymy się tego, jak z nim skutecznie walczyć.