You are currently viewing Skuteczna maść na AZS

Skuteczna maść na AZS

Na pewno udało nam się zauważyć, że coraz więcej osób wokół nas boryka się z różnego rodzaju chorobami dermatologicznymi. Okazuje się bowiem, że jest to plaga naszych czasów. Jedną z takich chorób jest atopowe zapalenie skóry, na które niestety do tej pory medycyna nie wymyśliła skutecznego lekarstwa. Leczenie przebiega głównie objawowo, a wiele osób szuka skutecznych preparatów.

Maści konopne zmniejszą objawy atopowego zapalenia skóry

maść konopna CBDAtopowe zapalenie skóry to choroba, która objawia się zaczerwienieniem, swędzeniem i silnym stanem zapalnym skóry. Nic więc dziwnego, że te objawy uprzykrzają życie wielu chorym. Na szczęście w ostatnim czasie naukowcy dobrze zbadali kanabinodiole, określane skrótem CBD. To grupa związków, która występuje w konopiach siewnych, a więc roślinach wykorzystywanych do wytworzenia maści konopnych. Okazało się, że kanabinodiole mają silne działanie przeciwzapalne, dzięki czemu zmniejszają główne objawy choroby i zarazem jej przyczynę, a więc stan zapalny. Ich łagodzące, natłuszczające i regenerujące działanie pozwala się skórze odbudować, a także przyczynia się do złagodzenia zaczerwienienia i świądu. Maść konopna CBD zawiera w naprawdę dużych ilościach. Producenci zawartość kanabinodioli wyrażają w procentach, a więc łatwo jest każdemu ocenić, ile rzeczywiście tych składników znajduje się w danym preparacie. Jeśli zaś chodzi o stosowanie maści to są one na tyle bezpieczne, że możemy z nich korzystać nawet kilka razy dziennie.

Regularne stosowanie maści konopnych przynosi zaskakujące rezultaty. Już po kilku użyciach z pewnością zauważymy zmniejszenie świądu, stanu zapalnego, zaczerwienienia, a nieprzyjemne objawy zaczną ustępować. Dodatkowym atutem jest fakt, że maści konopne są bezpieczne nawet dla najmłodszych, a więc możemy je stosować w przypadku dzieci.