You are currently viewing Skalery ultradźwiękowe w walce z kamieniem nazębnym

Skalery ultradźwiękowe w walce z kamieniem nazębnym

Wiele osób zmaga się z problemem kamienia nazębnego, któreg w żaden sposób nie można usunąć samodzielnie. Żadne domowe zabiegi nie pomogą w tym przypadku, dlatego po pomoc należy udać się do lekarza stomatologa, który usunie kamień specjalnym urządzeniem.

Usuwanie kamienia przy pomocy ultradźwięków

skaler ultradźwiękowyKamień na zębach jest osadem, który może stworzyć wiele dodatkowych problemów. To właśnie jemu przypisuje się najczęściej powodowanie kłopotów z nieświeżym oddechem. Poza tym, nie usuwany może prowadzić do chorób zębów, paradontozy, czyli nadmiernego ruszania się zębów. Długotrwałe nieusuwanie kamienia może także powodować problemy z dziąsłami oraz nieprzyjemny ból. W celu prawidłowego usunięcia kamienia nazębnego należy udać się do gabinetu stomatologicznego, który posiada specjalny skaler ultradźwiękowy w swoim wyposażeniu. Skaler wykorzystuje zjawisko fizyczne w celu czyszczenia delikatnych powierzchni zębowych. Jest to urządzenie, które przy pomocy ultradźwięków rozdrabnia osad na zębach. W następnej kolejności kamień zostaje w bezpieczny oraz bezbolesny sposób usunięty. Cienka końcówka skalera dociera w każde, trudno dostępne miejsce, zarwno pod jak i nad dziąsłami. Ultradźwięki to obecnie najbardziej skuteczna metoda czyszczenia powierzchni zębów – pozostawia je czyste i wolne od drobnoustrojów chorobotwóczych. Skalery ultradźwiękowe pozwalają na szybkie oraz komfortowe usuwanie kamienia nazębnego, zmniejszając przy tym ryzyko krwawienia. Kiedy chcemy prawidłowo dbać o stan naszej jamy ustnej, powinniśmy regularnie udawać się na zabieg usuwania kamienia nazębnego.

Skalery ultradźwiękowe to w obecnych czasach rzecz niezbędna w każdym gabinecie stomatologicznym. Pozwala na szybkie, bezbolesne oraz komfortowe dla pacjenta usunięcie kamienia nazębnego zebranego nad i pod dziąsłami. Jest to zabieg niezbędny, dzięki któremu unika się wielu przykrych konsekwencji.