You are currently viewing Rodzaje taśm transportujących

Rodzaje taśm transportujących

Przenośniki taśmowe są zasadniczo dość podobne w konstrukcji składającej się z metalowej ramy z rolkami na obu końcach płaskiego łóżka metalowego. Gumowe taśmy przenośnikowe są powszechnie stosowane do przenoszenia przedmiotów o nieregularnych powierzchniach dolnych, małych przedmiotów, które wpadłyby między rolki (np. listwa przenośnika sushi) lub torebek produktu, które ugięłyby się między rolkami.

Konfiguracje taśm transportujących

taśmy transportującePasek jest owinięty wokół każdego z rolek, a gdy jeden z rolek jest zasilany (silnikiem elektrycznym), pas ślizga się po solidnym metalowym łożu ramy, przesuwając produkt. W zastosowaniach o dużym obciążeniu łóżka, na które naciągana jest taśma, zastępuje się rolkami. Rolki umożliwiają przenoszenie ciężaru, ponieważ zmniejszają one tarcie generowane przez większe obciążenie paska. Wyjątkiem od standardowej konstrukcji przenośnika taśmowego jest przenośnik taśmowy typu sandwich. Przenośnik taśmowy sandwich wykorzystuje dwa przenośniki taśmowe zamiast jednego. Te dwie konwencjonalne taśmy transportujące są ustawione twarzą w twarz, aby pewnie trzymać przedmioty przenoszone w „kanapkowym” uchwycie. Przenośnik taśmowy jest nośnikiem systemu przenośnika taśmowego (często skracanego do przenośnika taśmowego). System przenośników taśmowych jest jednym z wielu rodzajów systemów przenośników. System przenośników taśmowych składa się z dwóch lub więcej kół pasowych (czasami nazywanych bębnami), z nieskończoną pętlą nośnika – przenośnika taśmowego – który obraca się wokół nich. Jeden lub oba koła pasowe są zasilane, przesuwając pasek i materiał na pasku do przodu. Napędzane koło pasowe nazywa się kołem napędowym, natomiast koło pasowe bez napędu nazywa się kołem pasowym luźnym. Płaski przenośnik taśmowy jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych obecnie stosowanych systemów przenośników. Płaskie pasy są przydatne do wewnętrznego transportu, tj. Do transportu przedmiotów w obiekcie. Ten typ przenośnika wykorzystuje szereg napędzanych kół pasowych do poruszania ciągłego płaskiego pasa, który może składać się z naturalnego materiału lub tkaniny syntetycznej (np. Poliestru, nylonu) . Przedmioty są umieszczane na wierzchu ruchomego pasa i przenoszone z jednego końca na drugi. System przenośnika taśmowego składa się z niekończącego się pasa sprężystego materiału połączonego między dwoma płaskimi kołami pasowymi i poruszanego przez obracanie jednego z kół pasowych za pomocą silnika elektrycznego.

Zwykle materiał jest podawany na pasek w pobliżu drugiego końca koła pasowego. Ruchomy pas przenoszący materiał w kierunku koła pasowego prawdopodobnie zawiśnie między dwoma końcowymi kołami pasowymi ze względu na jego ciężar własny i ładowność.