Przydatny nanokosmetyk w czasie deszczu

Nowe technologie stosowane w samochodzie pozwalają na skorzystanie z wielu udogodnień. Takim rozwiązaniem jest między innymi niewidzialna wycieraczka. Jest to nanokosmetyk, który jest nakładany nas szybę samochodową. Tworzy cienką warstwę niepozostawiającą żadnych śladów. Taka impregnacja w żaden sposób nie wpływa na pogorszenie widoczności. Co jeszcze warto wiedzieć o tym preparacie?

Stosowanie niewidzialnej wycieraczki

niewidzialna wycieraczkaPreparat ten wnika w pory szkła, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać szybę w czystości. Niewidzialna wycieraczka tworzy powłokę hydrofobową. Jest to warstwa, która odpycha wodę. Podczas jazdy w deszczu krople zostają zdmuchnięte z powierzchni szyby. Powoduje to, że nie jest konieczne używanie wycieraczek mechanicznych. Efekt taki jest widoczny podczas osiągania wyższych prędkości. Żeby go uzyskać musimy jechać minimum 60 km/h. Działanie niewidzialnej wycieraczki będzie nieefektywne w mieście, kiedy to poruszamy się z dużo mniejszą prędkością. Żeby była ona skuteczna trzeba ją aplikować zgodnie z zaleceniami producenta. Przede wszystkim należy dokładnie umyć oraz odtłuścić szybę. Dzięki temu ten nanokosmetyk utrzyma się na powierzchni szyby i nie zostanie starty przez wycieraczkę mechaniczną. Przed aplikacją warto również odrobinę podgrzać szybę. Można w tym celu ustawić ciepły nawiew. Następnie przy pomocy bawełnianej ściereczki rozprowadza się preparat na całej powierzchni szyby. Po kilku minutach należy wypolerować szybę czystą, miękką szmatką. Ten preparat świetnie sprawdza się również na szybach bocznych.

Zakupując taki preparat możemy być pewni, że będzie on bardzo wydajny. Efekty jego działania utrzymują się przez około sześć tygodni. Niewidzialną wycieraczkę warto nałożyć na szybę jeszcze z jednego powodu. Skutecznie chroni przed gromadzeniem się brudu. Szyba będzie czysta przez długi czas po aplikacji i nie będzie konieczne jej mycie.