You are currently viewing Przewodnik po diamentowych tarczach do cięcia betonu

Przewodnik po diamentowych tarczach do cięcia betonu

Diamentowe ostrza szlifierki kątowej są specjalnie zaprojektowane, aby uzyskać większą prędkość cięcia zarówno na mokro, jak i na sucho. Obręcz turbo umożliwia przepływ powietrza przez mniejsze segmenty turbosprężarki w celu schłodzenia tarczy szlifierskiej kątowej.

Wybór ostrzy diamentowych do cięcia betonu

diamentowe tarcze do cięcia betonuMałe otwory rozrzucone na łopatkach turbo są również zaprojektowane w celu zwiększenia możliwości chłodzenia. poza tym kąt segmentów turbo ma na celu wypchnięcie materiału na zewnątrz. Ostrza te służą do skutecznego cięcia betonu, cegły i wapienia. Te diamentowe piły turbo są zwykle dostępne w rozmiarach o średnicy od 4 ”do 12”. Te diamentowe tarcze do cięcia betonu są dostępne zarówno do cięcia na mokro, jak i na sucho. Segmentowe noże betonowe do szlifierki kątowej mają zębatą krawędź, która pomaga wyrzucać kurz i chłodzić ostrze strumieniem powietrza. Jednym z zagrożeń dla żywotności diamentowego ostrza jest przegrzanie, które wpływa na wiązanie i może wypaczyć ostrze. Segmentowe noże betonowe do szlifierek kątowych są najlepszym rozwiązaniem, gdy woda nie jest dostępna. Tego rodzaju ostrza stosuje się do cegieł, kostki betonowej, muru / bloku, żelbetonu i wapienia. Segmentowe tarcze diamentowe do obręczy są zwykle preferowane do cięcia betonu za pomocą szlifierki kątowej. Diamentowe szlifierki kątowe z ciągłą krawędzią są używane do cięcia marmuru, granitu, płytek porcelanowych i płytek ceramicznych. Ciągłe ostrza do obręczy nie są preferowane do cięcia betonu za pomocą szlifierki kątowej. Idealnie nadają się do cięcia płyt marmurowych i granitowych, betonu, asfaltu, cegły, bloków i innych materiałów budowlanych. Są one dostępne w szerokim wyborze średnic od małych do dużych, a szczególnie dominują na rynku o średnicy 12 cali i większym rynku. Te diamentowe segmentowe tarcze są powszechnie stosowane w piłach do kamienia, piłach do betonu i piłach tarczowych. Różne kategorie jakości pozwalają znaleźć tarczę diamentową, która najlepiej pasuje do danego zastosowania i ciętego materiału. Do wyboru mamy tarcze diamentowe do szlifierek kątowych, szlifierki do ścian, piły silnikowe, piły do ​​podłóg, piły stołowe i mostowe o średnicy od 115 mm do 900 mm. Na przykład ostrza do cięcia asfaltu mają zwykle szersze szczeliny w kształcie litery U, podczas gdy diamentowe piły do ​​betonu mają zwykle węższe szczeliny w kształcie litery U lub szczelinę na dziurkę od klucza.

Im bardziej ścierny jest materiał, tym szersza szczelina powinna zapewniać lepsze odprowadzanie ciepła. Segmentowe diamentowe brzeszczoty z wąskimi szczelinami są na ogół przeznaczone do marmuru i granitu, natomiast brzeszczoty w kształcie dziurki od klucza mają zwykle zastosowanie ogólne.