You are currently viewing Profesjonalny car detailing

Profesjonalny car detailing

Kupując auto z salonu, trzeba się liczyć, że będzie bardzo szybko spadać na wartości. Oczywiście przez wiele miesięcy będzie świetnie sie prezentować, jednak z każdym dniem będzie przybywać rys na jego karoserii, a na tapicerce pojawią się ślady użytkowania. Na szczęście ten proces można cofnąć, przy zastosowaniu odpowiednich metod.

Na czym polega auto detailing?

car detailing w gdańskuPierwszy salon car detailingowy powstał w Wielkiej Brytanii i bardzo szybko zyskał dużą popularność wśród klientów. W Polsce natomiast pojawił się kilka lat temu i szybko rozrósł się do kilkudziesięciu salonów w dużych miastach. Z ich usług najczęściej korzystają właściciele pojazdów klasy premium, ponieważ nie należą one do najtańszych. Jednak ich efekt jest spektakularny i bardzo często zaskakuje samych właścicieli aut. Car detailing w Gdańsku obejmuje renowację lakieru, która składa się z wielu etapów prac, pozwalających niejednokrotnie uzyskać efekt lepszy niż ponowne malowanie. Ponadto renowacja jest znacznie tańsza niż wykonanie nowej powłoki lakierniczej na całej karoserii. Renowacji podlega także tapicerka, która w trakcie użytkowania może blaknąć, odbarwiać się lub nawet ulegać uszkodzeniom mechanicznym. Klienci salonów auto detailingowych korzystają również z mycia i odnawiania felg, zabezpieczania szyb specjalną powłoką antyrefleksową czy odrdzewiania i malowania podwozia. Jednak najbardziej pożądaną usługą detailingową jest zabezpieczanie lakieru. Może się to odbywać poprzez nałożenie powłoki ceramicznej lub wykonie dopasowanej folii bezbarwnej na aucie. Obie te metody mają na celu ochronienie lakieru przed zarysowaniami, mechanicznymi uszkodzeniami, odpryskami czy blaknięciem. Jednak ich wykonanie musi nastąpić na karoserii w idealnym stanie, dlatego też często przed ich realizacja wykonywana jest renowacja lakieru.

Obecnie auto detailing jest już dobrze znany na polskim rynku i wielu kierowców już z niego skorzystało. Trzeba zaznaczyć, że rezultaty po wykonanych zabiegach przeważnie przechodzą najśmielsze oczekiwania klientów, dlatego też pomimo wysokiej ceny, wielu właścicieli aut się na nie decyduje. Najczęściej wybierana jest renowacja lakieru i zabezpieczanie lakieru powłoką ceramiczną lub bezbarwną folią ochronną, które chronią karoserie nawet przez dziewięć lat.