You are currently viewing Profesjonalny adwokat z Wrocławia

Profesjonalny adwokat z Wrocławia

Po rozwodzie dzieci zostały ze mną, a mąż ma przyznane alimenty w wysokości tysiąca złotych. Niestety, ale te pieniądze nie wystarczają nawet na pokrycie podstawowych potrzeb naszych dzieci. W sklepach wszystko podrożało, ledwo wiążę koniec z końcem. Podjęłam decyzję, że złożę wniosek do sadu o podwyższenie alimentów o pięćset złotych. Nie wiem, jak napisać taki wniosek, aby był poprawny pod względem formalnym, dlatego jeszcze dzisiaj muszę znaleźć dobrego adwokata.

Polecani adwokaci od prawa rodzinnego z Wrocławia

adwokat alimenty wrocławMam to szczęście, że mieszkam we Wrocławiu, a tutaj kancelarie prawne rozrastają się jak grzyby po deszczu. Tylko w mojej okolicy naliczyłam aż dziesięć kancelarii. Zależy mi na tym, aby znaleźć prawnika, który specjalizuje się w prawie rodzinnym. Myślę, że najszybszym i najłatwiejszym sposobem jest poszukanie profesjonalnego adwokata w internecie. Wcześniej poczytam jeszcze komentarze na forum internetowym na temat kancelarii prawnych w Legnicy. Okazało się, że jest jeden bardzo polecany adwokat, który specjalizuje się w prawie rodzinnym. Znajdę go w wyszukiwarce internetowej, wpisując: ,, najlepszy adwokat alimenty Wrocław i okolice”. Zadzwoniłam pod wskazany numer telefonu i jestem na jutro już umówiona na godzinę piętnastą. Adwokat powiedział mi, żebym wzięła ze sobą kilka dokumentów. Mam wziąć wyciąg z konta bankowego o wysokości alimentów, które otrzymuję od męża i rachunki za media. Jeżeli znajdę też rachunki za inne rzeczy, które kupuję dla dzieci, nawet za codzienne zakupy – również mam wziąć ze sobą. Prawdopodobnie adwokat sporządzi wniosek do sądu w przedmiocie podwyższenia alimentów na dzieci. Adwokat powiedział, że koszt wizyty w kancelarii wyniesie sto złotych, ale jak zostanie sporządzony wniosek do sądu, to kwota ta wzrośnie. Mam być przygotowana na taką ewentualność.

Na początku denerwowałam się jutrzejsza wizytą w kancelarii, ale teraz jestem spokojna. Adwokat miał niezwykle przyjemny głos. Odniosłam wrażenie, że mam do czynienia z osobą empatyczną, wrażliwą i miłą.  Powiedział, że sprawa jest prosta i mam myśleć pozytywnie, bo istnieje realna szansa na podwyższenie alimentów. Tysiąc złotych na pięcioro dzieci to jest bardzo niska kwota, tym bardziej, iz wszystko w sklepach ciągle drożeje.