You are currently viewing Profesjonalnie wykonany ogród zimowy

Profesjonalnie wykonany ogród zimowy

Żyjemy w takim klimacie, w którym przez dużą część roku nie możemy liczyć na za wiele zieleni czy wysokie temperatury. Wielu z nas jesienią, a w szczególności zimą, tęskni za słońcem i możliwością swobodnego obcowania na łonie natury. Na szczęście każdy z nas ma możliwość stworzenia sobie własnego, całorocznego ogrodu. Od kilku lat mieszkam na peryferiach Wrocławia, w dzielnicy domków jednorodzinny i zauważyłam że wiele osób decyduje się na założenie zimowych ogrodów. 

Prywatny ogród zimowy

ogrody zimowe wrocławKiedy byłam mała myślałam, że ogród zimowy to miejsce, w którym jest zimno i w którym leży zgromadzony przez zimę śnieg. Dziecięca wyobraźnia jest niesamowita. Na szczęście dość szybko zostałam sprostowana przez swoją mamę, która pokazała mi ogród zimowy u swojej przyjaciółki, kiedy byliśmy u niej w odwiedzinach. I wtedy zakochałam się w takim rozwiązaniu. Jest ono o tyle wspaniałe, że pozwala nam zachować jakiś kontakt z naturą wówczas, kiedy za oknami jest zimno i deszczowo lub gdy pada śnieg. Wiele osób decyduje się na umieszczenie w ogrodach zimowych nie tylko roślin i wygodnych mebli do wypoczynku, ale też małego jacuzzi, albo nawet basenu. Ja również, w trakcie budowy domu pod Wrocławiem, uznałam, że doskonałym pomysłem będzie stworzenie jacuzzi. Wynajęliśmy z mężem specjalną firmę, bo na szczęście jak chodzi o ogrody zimowe wrocław ma bogate zaplecze specjalistów. Ogród jest więc drewnianą, całą przeszkloną dobudówką, odpowiednio zabezpieczoną przed utratą ciepła. W ogrodzie zimowym stworzyliśmy specjalny mikroklimat, nieco wilgotny, dzięki któremu możemy tam hodować egzotyczne rośliny. Nie zabrakło tam również jacuzzi, które było przede wszystkim moim pomysłem. Jeżeli ogród zimowy jest dobrze zrobiony, to możemy się nim cieszyć nawet w największe mrozy. Ma to swój urok, kiedy my wygrzewamy się w gorącej wodzie, podczas gdy za oknem leży śnieg.

Ogród zimowy jest doskonałym rozwiązaniem w domu, szczególnie w naszym kraju, gdzie nie mamy możliwości zbyt długo cieszyć się ciepłem i zielenią w roku. My w naszym nowym domu również postanowiliśmy zrobić dobudówkę w postaci drewnianego szkieletu, wypełnionego szkłem. Mimo tego, że cały budynek wygląda niepozornie, to jeżeli jest dobrze wykonany, to jest w nim ciepło. Nasz ogród wybudowała specjalistyczna firma.