You are currently viewing Profesjonalne klucze pneumatyczne

Profesjonalne klucze pneumatyczne

Ten typ narzędzia wykorzystywany jest przede wszystkim w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Bardzo użyteczny z uwagi na możliwość szybkiego odkręcania oraz zakręcania różnego rodzaju śrub bez użycia siły samej osoby obsługującej klucz pneumatyczny. Umożliwia sprawną wymianę kół. Zazwyczaj wykorzystywane są podczas różnego rodzaju prac mechanicznych, dokonywanych na samochodach osobowych oraz busach. Podczas dokonywania zakupu klucza pneumatycznego, w szczególności należy wziąć pod uwagę zakres prac, do których narzędzie będzie wykorzystywane.

Klucze pneumatyczne – niezbędne w warsztacie samochodowym

profesjonalny klucz pneumatyczny warsztatowyDziałanie tego urządzenia oparte jest przede wszystkim na sprężonym powietrzu, otrzymywanym ze sprężarki, do której klucz jest podłączony. Takie działanie jest bardzo wydajne a przede wszystkim skuteczne. Klucze pneumatyczne różnią się od siebie siłą, dlatego w przypadku warsztatów, które specjalizują się w pracach naprawczych związanych z ciężkimi pojazdami, jak samochody ciężarowe, powinny zaopatrzyć się w narzędzia o zdecydowanie większej mocy, niż przyrządy przeznaczone do pracy z samochodami osobowymi. Ogólny system działania w przypadku kluczy pneumatycznych jest w zasadzie taki sam, niezależnie od jego siły. Sprężone powietrze przekazywane jest specjalnym kablem do cylindra narzędzia, gdzie znajduje się wirnik. Zostaje ona wprawiony w ruch obrotowy, co pozwala na szybki i skuteczny demontaż części oraz ich ponowne zamocowanie. Profesjonalny klucz pneumatyczny warsztatowy to jedno z podstawowych narzędzi, wykorzystywanych przez mechaników. Znacząco skraca ona czas potrzebny do demontażu części, a także pozwala zaoszczędzić siły. Dodatkowo jest urządzeniem bardzo funkcjonalnym oraz tanim w utrzymaniu. Dzięki technologii zastosowanej w urządzeniu, jest ono bardzo proste w obsłudze, a dodatkowo bezpiecznie. Dodatkowo, w przypadku kluczy wykorzystywanych podczas prac przy pojazdach osobowych, sam pistolet klucza jest mały, wygodnie mieści się w dłoni, co ułatwia operowanie narzędziem.

Klucz pneumatyczny to narzędzie przede wszystkim dedykowane zakładom samochodowym, czy różnego typu punktom wulkanizacyjnym. Dzięki sprężonemu powietrzu, które pełni funkcję energii zasilającej, narzędzie jest bardzo ekonomiczne w utrzymaniu, dodatkowo pozwala na odkręcenie nawet opornych śrub oraz sprawne, ponowne zamocowanie zdemontowanego elementu. Bardzo wygodne w użyciu klucze pneumatyczne różnią się pod względem siły, dlatego przed zakupem warto wziąć pod uwagę, jakiego typu prace będą wykonywane z użyciem tego przyrządu.