You are currently viewing profesjonalna i skuteczna hipnoterapia

profesjonalna i skuteczna hipnoterapia

Hipnoza posiada niezwykle szeroką definicje, której nie sposób zaszufladkować, ani ująć w jakiekolwiek ramy. Jeśli jednak chcielibyśmy w sposób dosyć ogólny określi czym owa hipnoza jest, to można ją nazwać stanem psychicznym, który charakteryzuje się głębokim relaksem. Osoba poddana hipnozie ma szansę dostać się do głębi swoich zasobów, takich jak na przykład uczucia i emocje, co do których nie zawsze można dotrzeć w normalnych warunkach.

Zalety profesjonalnej hipnoterapii

hipnoterapia w gdańskuŚmiało można powiedzieć, że dzięki hipnozie możemy skomunikować się z nawet najgłębszymi obszarami naszej podświadomości, w pewnym sensie mogą prowadzić dialog ze swoją podświadomością, choć oczywiście jest to stwierdzenie metaforyczne, które należy ująć w cudzysłów, ponieważ dialog jest czym, co można przeprowadzić jedynie w sposób świadomy, komunikując się z kimś werbalnie, a z podświadomością nie ma możliwości przeprowadzić komunikacji werbalnej. Tę komunikację z naszą podświadomością możemy prowadzić używając emocji, własnych odczuć, oraz za pomocą symboliki. Aby seans hipnozy można było uznać za udany niezbędna jest oparta na dobrej woli i zaufaniu współpraca między osobom hipnotyzowaną a hipnotyzerem. Wbrew krążącym na ten temat mitom nie ma tu pola do nadużyć, niemożliwym bowiem jest poddanie kogokolwiek hipnozie bez jego chęci oraz zgody. Próba poddania hipnozie osoby, która się na to nie zgadza zostałaby bezwzględnie odrzucona przez umysł osoby, którą usiłuje się poddać hipnozie. W każdym większym mieście znajdziemy gabinet zajmujący się w sposób profesjonalny hipnozą, dla osób z Pomorza dostępna jest na przykład hipnoterapia w Gdańsku. Wizyty w gabinecie hipnoterapii są polecane w szczególności osobom, które chcą pozbyć się nałogów i złych nawyków, oraz pozbyć się obecnych w naszej podświadomości ograniczeń, które stopują nasz rozwój, a które są spowodowane na przykład złymi przeżyciami w przeszłości, oraz negatywnymi wspomnieniami.

Trening mentalny oparty na hipnozie kryje w sobie olbrzymi potencjał i coraz więcej osób chwali sobie jego zalety. Z hipnozy może skorzystać każdy, kto chce w lepszy i skuteczniejszy sposób pracować ze swoimi zasobami, oraz się rozwijać. Dzięki hipnozie można też uzyskać głębsze niż zazwyczaj odprężenie. Prawidłowo przeprowadzona hipnoterapia jest całkowicie bezpieczna.