You are currently viewing Praktycznie o silosach

Praktycznie o silosach

Wiele istniejących obecnie gospodarstw rolnych funkcjonuje na takiej zasadzie, że większość działalności sprowadza się po prostu do produkcji roślinnej. Nawet wtedy osoba odpowiedzialna za taką uprawę może mieć jednak wyraźnie wpływ na wysokość osiąganych zysków finansowych i to nie tylko poprzez właściwe praktyki związane z nawożeniem czy innymi zabiegami koniecznymi do realizowania. Budowa silosów bez pozwoleń w takich sytuacjach może być bardzo dobrym rozwiązaniem.

Powody zainteresowania silosami bez pozwoleń

silos bez pozwoleniaWłaściwe wykorzystywanie różnych silosów jest możliwe przede wszystkim pod warunkiem znajomości przepisów i specyfiki tej konstrukcji, ponieważ wszystko zaczyna się jeszcze na długo przed etapem związanym z budową czegoś takiego w wyznaczonym miejscu. Nic nie zmienia jednak faktu, że naprawdę warto zainteresować się na przykład możliwością budowy silosów, ponieważ wtedy można mieć pewność, że zboże należące do różnych gatunków będzie rzeczywiście przechowywane w odpowiednich warunkach i utrzyma wysoką jakość przez całe lata. Silos bez pozwolenia warto zbudować również dlatego, że ceny są zmienne i dlatego przechowywanie w czymś takim przez kilka miesięcy może pozwolić na osiągnięcie zdecydowanie większych zysków. Tym bardziej że są tak zbudowane, żeby koszty ich eksploatacji były naprawdę niskie. W silosach zbożowych energię elektryczną muszą być zasilane przede wszystkim układy od wentylacji i utrzymywania odpowiedniego poziomu wilgotności. W kontekście samego pozwolenia na budowę ograniczenie stanowią tutaj rozmiary. Maksymalna wysokość takiego właśnie z lasu to 4,5 m. Kolejna kwestia, którą koniecznie należy wziąć pod uwagę przy zamawianiu wybranego egzemplarza u znakomitego producenta to pojemność, które w takim przypadku nie powinna przekraczać 30 metrów sześciennych.

W pozostałych przypadkach trzeba nie tylko uzyskać pozwolenie, ale także uwzględnić plan zagospodarowania przestrzennego i wiele innych aspektów tego typu. Istnieje oczywiście możliwość zamówienia i następnie budowy tak zwanych silosów olejowych, ponieważ wtedy i rozładunek ze względu na odpowiednie mechanizmy i naturalne działanie siły grawitacji przychodzi zawsze bardzo łatwo. Dzięki silosowi bez pozwolenia można mieć pewność, że do cennego ziarna nie dostaną się szkodniki.