You are currently viewing Praktyczne łóżeczko dla dziecka

Praktyczne łóżeczko dla dziecka

 

Kompletowanie wyprawki dla dziecka jest z pewnością jednym z najprzyjemniejszych zadań dla przyszłej mamy. Trzeba kupić wszystkie niezbędne artykuły, które będą używane przez pierwsze lata, albo nawet miesiące. Kiedy już ubranka, zabawki, głęboki wózek i artykuły pielęgnacyjne są kupione, to można przystąpić do wyboru łóżeczka dla malucha.

Jaki wybrać model łóżeczka?

łóżeczko białe z szufladąRodzice często czekają do ostatniej chwili z wyborem ubranek, koloru ścian czy mebli do pokoju maluszka, gdyż dopiero od około połowy ciąży wiadomo jakiej płci będzie dziecko. Jeżeli ma się urodzić chłopiec, to dominującym kolorem jest niebieski, natomiast jeżeli ma to być dziewczynka, to rodzice wybierają różowy odcień. Jednak są też pewne kolory, które są neutralne i będą pasowały dla obu płci. Najczęściej jest to biały, ponieważ świetnie się komponuje z dekoracjami w różnych kolorach. Wielu rodziców wybiera do pokoju swojej pociechy łóżeczko białe z szufladą, ponieważ jest klasyczne i zapewnia maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Jeżeli nasze dziecko będzie miało pokój niewielkich rozmiarów, to warto pomyśleć o takim modelu, po pod dnem łóżeczka znajduje się dusza szuflada, która może służyć jako dodatkowe miejsce na przechowywanie zabawek, zapasowej pościeli czy pieluszek dla malucha. Łóżeczka dla niemowląt są wykonane przeważnie z drewna sosnowego lub klonowego, dzięki czemu są trwałe i wytrzymałe. Jeżeli zostaną odpowiednio skręcone, to są bardzo stabilne. Najważniejszym elementem łóżeczka są prostopadle do podstawy, ułożone szczebelki, które chronią dziecko przed wypadnięciem z niego. Białe łóżeczka tak i każde inne dla małych dzieci, mają regulowaną podstawę na dwóch poziomach, co jest bardzo przydatne, kiedy maluch nauczy się samodzielnie siadać i stawać. Tego typu łóżeczka są dość tanie, gdy możemy je kupić już za niecałe czterysta złotych.

Z pewnością dobre jakościowo łóżeczko dla dziecka jest bardzo potrzebne, gdyż to miejsce, gdzie nasz maluch spędzie większość swojego czasu w pierwszych miesiącach życia. Co do rozmiaru, większość dostępnych na rynku model łóżeczek ma jeden, uniwersalny wymiar, dzięki czemu łatwo do nich dopasujemy materac i pościel. W sprzedaży znajdziemy także modele z wyciąganymi szczebelkami, przez co będą służyły na dłużej.