You are currently viewing Praca dla doświadczonych opiekunek

Praca dla doświadczonych opiekunek

 

Niektóre zawody wymagają żmudnego przygotowania merytorycznego i praktycznego, a inne natomiast wymagają krótkiego szkolenia i posiadania pewnych cech charakteru. Głównie dotyczy to takich zawodów jak opiekunka, która musi się wykazywać odpowiednią postawą.

Jakie obowiązki maja opiekunki?

praca jako opiekunka osób starszych w niemczechOpieka nad dzieckiem wymaga dużej cierpliwości, wyrozumiałości i konsekwencji. Niektórzy uważają, że opieka na osobami starszymi wygląda podobnie, szczególnie jeżeli jest to osoba sędziwa i schorowana. Opiekunkami zostają kobiety, które posiadają empatię i chęć niesienia pomocy innym, gdyż seniorzy są często niezaradni życiowo. Takie panie mogą pracować w kraju za niewielkie pieniądze lub wyjechać zagranicę, gdzie za tą samą pracę dostaną znacznie większe wynagrodzenie. Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech jest przeważnie wykonywana przez osoby po pięćdziesiątym roku życia. Nie jest ona łatwa, ponieważ w zależności od stanu zdrowia seniora, trzeba mu pomóc w ubieraniu, myciu, jedzeniu czy podawać leki. Najczęściej opiekunka mieszka razem z podopiecznym, więc zajmuje się także gospodarstwem domowym. To dość sporo obowiązków, które opiekunki muszą wypełniać przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Stawki za taką pracę są różne, w zależności w jaki sposób znaleźliśmy pracę. Najmniej zarabiają opiekunki bez doświadczenia i znajomości języka niemieckiego, a najwięcej te, które już nieraz się opiekowały seniorami i potrafią się płynnie komunikować w języku obcym. Jeżeli skorzystamy z oferty biura pracy, to musimy się jeszcze liczyć z prowizją.

Praca u naszego zachodniego sąsiada jest znacznie bardziej opłacalna finansowo niż w Polsce, ponieważ tam zarabiamy w euro. Wiele opiekunek pracuje w taki sposób tylko przez jakiś czas, ponieważ na dłuższą metę takie ciągłe wyjazdy są uciążliwe.