You are currently viewing Pożywienie i suplementy dla królików

Pożywienie i suplementy dla królików

 

Wydajne zioła wystarczają na długo i można je codziennie dodawać do karmy. Polne czworonogi potrzebują dużych ilości błonnika pokarmowego. To zapotrzebowanie związane jest z roślinnym charakterem posiłków. Króliki potrzebują zdrowych ziół, które dodatkowo można ususzyć, zmielić, lub ugotować wraz z innymi elementami karmy dla królików. Duża paczka ziół dla królika jest oczywiście bardziej ekonomiczna, niż mała saszetka.

Ekonomiczne mieszanki ziół dla polnych czworonogów

zioła dla królika w dobrej cenieJakie zioła warto zakupić dla polnych czworonogów? W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie królików, należy im dodawać do codziennych posiłków odpowiednie ilości ziół. Popularne składniki pokarmowe dla królików roślinożernych to przede wszystkim: mniszek, babka, pokrzywa, koniczyna, skrzyp, krwawnik oraz wiele innych. Nawet trudno sobie wyobrazić, że w pospolitych trawach rosną bardzo cenne zioła, które pomogą królikom w trawieniu i dodatkowo dostarczą im duże liczby witamin. Gdzie zatem można kupić zioła dla królika w dobrej cenie? W pierwszej kolejności warto sprawdzać w sklepach zoologicznych, np. internetowych. Dostawcy ziół dla zwierząt mają w swoim asortymencie zarówno mieszanki kilku składnikowe jak i multifunkcjonalne zestawy. Pojedyncze zioła, jakie miesza się w celu dodawania do pokarmów króliczych, to np. pokrzywa zmieszana z babką, mniszkiem i skrzypem. Inny rodzaj zestawów ziół dla zwierząt obejmuje pokrzywę, krwawnik, melisę, lipę, koper, owoce oraz liście malin. W zasadzie obok ziół, jakie spotkać można na łące, są też rośliny ogrodowe, np. maliny czy też porzeczki, które bardzo pozytywnie wpływają na króliki i ich trawienie. Koper ogrodowy i lipa, podobnie jak malina i porzeczka, dobrze wpływają na króliki trzymane w domu. Zmieszane i ususzone zioła wystarczają na długi czas i dlatego są ekonomiczne.

Opłacalne mieszanki ziół dla królików znajdują się w dużych, pojemnych opakowaniach. Zioła i rośliny z dużą zawartością witamin oraz minerałów dobrze wpływają na układ pokarmowy polnych czworonogów. Króliki z chęcią jedzą zioła dodawane do karmy i codziennych posiłków. Obok klasycznych roślin liściastych, jak mlecz, czy babką, króliki chętnie zjedzą zioła z ekonomicznej mieszanki z dodatkiem malin, porzeczek, lipy, skrzypu oraz babki i pokrzywy.

Więcej na ten temat: gadep.pl