You are currently viewing Powłoka ceramiczna doskonale chroni lakier

Powłoka ceramiczna doskonale chroni lakier

W poszukiwaniu skutecznego sposobu na ochronę samochodowego lakieru wielu kierowców udaje się ze swoimi autami do warsztatów oferujących tak zwany car detailing. To są takie miejsca, które można określić jako samochodowe spa. To właśnie tam najlepiej wiedzą jak odpowiednio zadbać o wygląd zewnętrzny każdego samochodu. Dla ochrony lakieru kierowcom poleca się położenie na lakier powłoki ceramicznej. Można to zrobić samodzielnie, ale lepiej zlecić to profesjonalistom.

Najlepiej zlecić profesjonalne położenie powłoki ceramicznej

powłoka ceramiczna na samochódDlaczego lepiej nie kłaść takiej powłoki samodzielnie? Przede wszystkim dlatego, że niezbędne w tym celu jest bardzo dokładne i profesjonalne wypolerowanie powierzchni lakieru. Co oznacza słowo polerowanie to można sobie sprawdzić oglądając film z tą czynnością w internecie. I to jest cały szkopuł w tym, że od tego właśnie zależy położenie powłoki z pasty ceramicznej. Jeśli zlecimy to profesjonalistom to za zrealizowanie tego zadania będziemy musieli odpowiednio zapłacić. Cena położenia powłoki ceramicznej w dużej mierze składa się z opłaty za polerowanie auta właśnie. A co nam daje powłoka ceramiczna na samochód? Przede wszystkim skuteczną ochronę przed korozją lakieru, jego utwardzenie i uszczelnienie. Oryginalny lakier na karoserii wbrew pozorom nie jest wcale taki szczelny, jeśli chodzi o wodę. Dopiero położenie powłoki ceramicznej sprawia, że przez lakier woda nie będzie się dostawała do blachy karoserii. Położenie powłoki ceramicznej ochroni samochód przed dopadającą go rdzą. I dzięki tej specjalnej paście rozprowadzonej w odpowiedni sposób po samochodowym lakierze uzyskamy efekt w postaci szczelnego i odpornego na rdzę lakieru. A co bardzo ważne – sama powłoka ceramiczna jest tak cienka, że nie wykryje się jej nawet najczulszym urządzeniem do mierzenia grubości lakieru.

Dla kierowców, którym zależy na trwałości lakieru w ich samochodzie, można polecić z całą pewnością powyższe rozwiązanie. Położenie ceramicznej powłoki na lakierze utwardzi lakier i na pewno uchroni blachę przed korozją. Mając świadomość, że nie jest to tanie rozwiązanie należy pamiętać, że musi to być zrobione bardzo profesjonalnie. Przed położeniem ceramiki najważniejsze jest właściwe wyczyszczenie i wypolerowanie lakieru.