You are currently viewing Potrzebowałem wynająć korzystnie pracownika do firmy

Potrzebowałem wynająć korzystnie pracownika do firmy

Jestem właścicielem dużej firmy biurowej. Do tej pory sami pracownicy dbali o czystość na ich miejscu pracy. Ale było to mało ekonomiczne i wydajne. Po pierwsze odrywali się oni wtedy od swoich podstawowych obowiązków, a poza tym problemem były miejsca wspólne takie jak kuchnie i toalety. Chciałem nawiązać współpracę z jakąś firmą sprzątającą. Obawiałem się jednak wysokich kosztów tego typu usług. Znajomy doradził mi skorzystanie z outsourcingu, jako tanią formę współpracy.

Jak wynająć pracownika poprzez outsourcing?

korzystny outsourcing pracownikówZacząłem szukać informacji na temat nawiązywania takiej formy współpracy. Wpisałem w wyszukiwarkę internetową frazę: korzystny outsourcing pracowników i zacząłem przeglądać wyniki. Najpierw dowiedziałem się na czym polega taka forma współpracy. Polega ona na tym, że podpisuje się umowę z firmą zewnętrzną na wykonanie danej usługi. W moim przypadku sprzątania biurowca, ale taka forma współpracy dotyczy również innych prac, nawet tych skomplikowanych i na wysokich stanowiskach. To firma zewnętrzna zatrudnia pracowników, którzy wykonują dla mnie odpowiednie zlecenia. W ten sposób nie jestem w żaden sposób związany z pracownikami, ani za nich nie odpowiadam. Są to pracownicy firmy zewnętrznej z która podpisuję umowę i to oni są odpowiedzialni za swoich pracowników. Ja w ten sposób wynajmuję nie pracowników tylko ich usługi. Była to ciekawa forma współpracy. Dowiedziałem się, że jest ona niezwykle popularna i jest dużo firm, które zajmują się outsourcingiem. Znalazłem namiary na jedną firmę, która była bardzo rekomendowana w sieci i miała duże doświadczenie na rynku pracy. Zapoznałem się z ich ofertą i postanowiłem podpisać umowę. To był bardzo dobry wybór z mojej strony. Dzięki takiemu zatrudnieniu poczyniłem duże oszczędności. Moi pracownicy również byli zadowoleni z faktu, że nie musieli już sprzątać po sobie i mogli skupić się na pracy.

Firma z którą podjąłem współpracę była bardzo profesjonalna i fachowa, a ich usługi były w przystępnej cenie. Ponieważ firma zatrudniała duże grono osób zawsze znalazł się ktoś chętny do pracy i nie musiałem martwić się choćby szukaniem zastępstw w sytuacji gdy ktoś zachorował lub wziął urlop na żądanie. To było bardzo korzystne dla mnie pod względem finansowym rozwiązanie.