You are currently viewing Potrzebowałem kupić walizkę na wyjazd

Potrzebowałem kupić walizkę na wyjazd

Dużo podróżuje po kraju, zarówno służbowo jak i prywatnie. Do tej pory korzystałem ze starej i wysłużonej torby podróżnej. Ostatnio doszedłem jednak do wniosku, że muszę zainwestować w kupno odpowiedniej walizki. Będzie ona o wiele wygodniejsza i praktyczniejsza niż torba podróżna. Zależało mi na kupnie czegoś trwałego i wytrzymałego, co posłuży mi minimum przez kilka lat i to przy dużej eksploatacji. Poszukiwania odpowiedniej walizki rozpocząłem od sklepu z taką galanterią.

Wybrałem walizkę na czterech kołach

walizki na 4 kółkachZapytałem sprzedawczyni jakie poleca walizki, które sprawdzą się przy intensywnym podróżowaniu. Powiedziałem, że zależy mi zarówno na walizce, która będzie się nadawała zarówno do samolotu jak i do pociągu czy samochodu. Ekspedientka poleciła mi walizki na 4 kółkach. Powiedziała, że są one bardzo praktyczne i wygodne. Zaproponowana przez nią walizka miała regulowaną, wysuwaną rączkę. Można nią było kierować zarówno ciągnąć ją za sobą, jak i prowadząc trzymając ją z boku. Wszystkie cztery kółka w tej walizce obracały się o 360 stopni, dlatego walizka była w pełni ergonomiczna. Kółka były wykonane z solidnego gumowego tworzywa. Są one o wiele trwalsze niż kółka plastikowe, są bardziej odporne na uderzenia czy przeciążenia. Polecana przez sprzedawczynię walizka jest bardzo pojemna. W środku posiada pasy zabezpieczające przedmioty przed przesuwaniem się. Można je dowolnie ściągać i regulować. Kolejną jej zaletą jest fakt, że jest ona wykonana z solidnego miękkiego materiału. Dzięki temu bez problemu mieści się w luku bagażowym samolotu. Taka walizka może się sprawdzić także jako bagaż podręczny do samolotu czy pociągu. Dzięki czterem kołom, walizka nie przeważa się i nie przewraca dzięki czemu jest stabilna. Zachęcony pozytywnymi komentarzami sprzedawczyni na temat tej walizki na czterech kołach postanowiłem ją zakupić.

Muszę przyznać, ze byłem z niej bardzo zadowolony. Walizka okazała się bardzo praktyczna i komfortowa. Była bardzo pojemna i bez problemu mogłem się w niej zapakować zarówno na krótsze jak i dłuższe wyjazdy. Kolejną jej zaletą było to, że była łatwo dostępna, w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Walizka okazała się bardzo trwała i z powodzeniem służyła mi przez kilkanaście lat. Nie miałem z nią żadnych problemów.