Potrzebowałam audytu energetycznego budynku

Zdecydowałam się założyć w mieszkaniu panele słoneczne. Jestem bardzo pro ekologiczna i zależało mi na tym, aby mieć w domu ekologiczny prąd. Poza tym ostatnie podwyżki za energię elektryczną również nie były bez znaczenia. Udałam się w tym celu do firmy zajmującej się instalacjami fotowoltaicznymi. Dowiedziałam się tam, że najpierw powinnam wykonać audyt energetyczny, żeby oni mogli fachowo i profesjonalnie zaprojektować mi panele słoneczne na dach mieszkania.

Gdzie wykonam audyt i certyfikacje energetyczną?

certyfikacje i audyty energetyczne budynkówW firmie fotowoltaicznej polecono mi jedną placówkę, która oferuje certyfikacje i audyty energetyczne budynków. Powiedzieli, że pracują tam prawdziwi profesjonaliści, którzy wykonają audyt w bardzo korzystnej cenie. Udałam się tam i zapytałam o ofertę. Dowiedziałam się, że firma wykonuje certyfikacje i audyty energetyczne w ciągu 14 dni od złożenia dokumentów. Muszę tylko dostarczyć im odpowiednie dokumenty w tym umowę z firmą energetyczną bądź inny dokument na którym będzie zawarta energetyczna moc umowna, a także rachunki za prąd za minimum wcześniejszy rok. Wtedy audyt będzie mógł zostać poprawnie wykonany. Zebrałam w domu wszystkie wymagane papiery i udałam się do firmy, aby uzyskać audyt. Kilka dni później uzyskałam wiadomość, że mój audyt jest gotowy. Pojechałam go odebrać i prosto stamtąd udałam się do firmy fotowoltaicznej. Za audytu energetycznego wynikało ile średnio zużywam prądu w ciągu miesiąca i o jakich porach. Dzięki takiemu audytowi firma fotowoltaiczna mogła wyliczyć ile potrzebuję paneli słonecznych, aby pokryły one potrzeby mojego gospodarstwa domowego na prąd. Tylko w takim wypadku instalacja fotowoltaiczna ma sens. Taki audyt jest bardzo dobrym rozwiązaniem także dla tych osób, które chcą wybrać odpowiednią taryfę energetyczną, żeby nie przepłacać za prąd z elektrowni.

Byłam bardzo zadowolona z obsługi tej firmy audytowej. Wykonali audyt w sposób szybki i sprawny. Był on opatrzony odpowiednimi certyfikatami. Dzięki niemu miałam pewność, czego naprawdę potrzebuje jeśli chodzi o prąd w domu. Okazało się, że miałam bardzo małą moc umowną w stosunku do potrzeb gospodarstwa domowego i dlatego moje dotychczasowe rachunki były takie wysokie. Audyty i certyfikacje energetyczne są bardzo przydane jeśli chodzi o oszczędności.