Poszukiwania roletek do mieszkania.

Mieszkam na parterze. Jest to bardzo niski budynek. W dodatku mam okna od strony ulicy i chodnika. Kiedy ktoś przechodzi chodnikiem, szczególnie wieczorem kiedy palą się już światła, od razu może zobaczyć co dzieje się u mnie w mieszkaniu. Ponieważ cenię sobie intymność postanowiłam zakupić roletki w okna, żeby nikt nie mógł podglądać mnie, ani tego co robię we własnym mieszkaniu. Musiałam poszukać czegoś odpowiedniego i funkcjonalnego.

Gdzie w Kielcach kupię roletki?

roletki - kielceDoszłam do wniosku, że najlepsze do mojego mieszkania będą roletki. Są to tekstylne zasłonki, które nie tylko chronią przed zaglądaniem w okna, ale także służą jako dekoracja pokojów. Poszukiwania odpowiednich roletek rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: roletki – kielce i zaczęłam przeglądać wyniki. Znalazłam jeden sklep w samym centrum Kielc, gdzie oferowano tego typu zasłony w okna. Udałam się tam. W sklepie był bardzo duży wybór takich roletek. Sprzedawca doradził mi kupno roletek w kasecie wykonane z materiału dzień i noc. Roletki w kasetach są o wiele bardziej popularne, ponieważ można je swobodnie zwinąć, kiedy potrzebujemy w mieszkaniu więcej światła. Jako, że roletka jest wtedy zamknięta w kasetce, nie brudzi się i nie jest narażona blaknięcie pod wpływem promieni słonecznych. Z kolei forma zastosowania materiału dzień i noc powoduje, że rolety można z powodzeniem stosować także w dzień i nie ograniczają one, aż tak bardzo jak inne materiały dostępu do światła z zewnątrz. Sprzedawca pokazał mi także inne modele roletek. Większość różniła się przede wszystkim systemem montażu. Oprócz tych w kasetkach były też roletki na wałkach i rolkach. Materiały z których były wykonane również były bardzo różne. Mnie najbardziej przypadły do gustu roletki wykonane z materiałów pół zaciemniających, ponieważ gwarantowały one ciągły dopływ światła.

Właśnie taką roletkę zdecydowałam się zakupić. Wybrany przeze mnie model miał prowadnicę, która powodowała, że roletka stale utrzymywała się w odpowiednim położeniu i nie odstawała od okna. Było to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Taka roletka chroni przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów, a jeśli odpowiednio dobierzemy wzór i teksturę może ona służyć jako ciekawa dekoracja i praktyczna dekoracja pokoju.