You are currently viewing Postarzana podłoga w nowoczesnych wnętrzach

Postarzana podłoga w nowoczesnych wnętrzach

 

Remont naszego mieszkania planowaliśmy z mężem już od kilku lat. W końcu udało nam się zebrać odpowiednią ilość pieniędzy, żeby móc stworzyć takie wnętrza, o jakich marzyliśmy. Chcieliśmy bowiem wprowadzić do pomieszczeń naszego mieszkania nieco swojskiego, przytulnego klimatu, kojarzącego się z latem i naturą. Postawiliśmy więc na jak największą ilość naturalnych rozwiązań w ciepłych odcieniach. We wnętrzach znalazło się więc dużo drewna, na podłodze zaczynając, kończąc na takich elementach jak karnisze.

Klimatyczna podłoga z drewna

modne deski podłogowe postarzaneDrewno zawsze kojarzyło mi się pozytywnie. We wnętrzach wprowadza ono dużo ciepła i pozytywnej energii. Dlatego planując remont naszego mieszkania, postanowiłam wprowadzić do niego sporo elementów drewnianych właśnie. Z racji tego, że odłożyliśmy dość sporą sumę na remont, nie szczędziliśmy na jakości kupowanych przez nas materiałów. Remont był kapitalny, bo wymienialiśmy nawet podłogi. To właśnie na nich znalazły się modne deski podłogowe postarzane, które zachwyciły mnie od pierwszego wejrzenia. Postarzane deski wyglądają jak żywcem wyjęte z sielskiego, wiejskiego domu. Do wyboru miałam deski w różnych odcieniach, ale ostatecznie postawiłam na jasny kolor. Do drewnianych desek trzeba było znaleźć odpowiednie meble i dekoracje, tak, żeby cale wnętrze było spójne. Udało mi się znaleźć jasne meble oraz dodatki w stylu boho. Pięknym dopełnieniem okazały się zielone rośliny, które współgrają z postarzanymi deskami. Drewniana podłoga znalazła się w naszym salonie oraz we wszystkich pokojach. Została na niej położona specjalne warstwa ochronne, matowego lakieru. Po nałożeniu jest on niewidoczny, ale tworzy filtr, dzięki któremu podłoga jest odporna na ścieranie czy inne zniszczenia, wynikające z użytkowania. Lakier ten też skutecznie chroni przed działaniem światła słonecznego.

Okazuje się, że podłoga może być bardzo ważnym elementem dekoracyjnym we wnętrzach. Mi od wielu lat bardzo podobała się podłoga drewniana, szczególnie ta wykonana z postarzanych desek. W remontowanym mieszkaniu użyliśmy więc z mężem deski drewniane, które wprowadziły do wnętrz sielski klimat. W połączeniu z jasnymi meblami podłoga prezentuje się wspaniale. Jest też ona pokryta specjalnym lakierem, chroniącym przed zniszczeniami.