You are currently viewing Pomiary za pomocą wydajnego mikrotwardościomierza

Pomiary za pomocą wydajnego mikrotwardościomierza

Studia na politechnice oznaczały dla mnie spełnienie marzeń. Cieszyłam się każdą godziną spędzoną na uczelni i doceniałam wiedzę, jaką mogłam chłonąć od profesjonalnie podchodzących do pracy profesorów. Jednak nic nie mogło się mierzyć z tymi zajęciami, które można było spędzać w laboratorium. Uczyliśmy się korzystania ze sprzętu do najróżniejszych pomiarów. A większość tych urządzeń wcześniej nie miałam okazji widzieć.

Wydajność mikrotwardościomierzy na uczelni

wydajny mikrotwardościomierzProfesorowie i doktoranci uczyli nas, jak korzystać dosłownie z każdego z urządzeń, dzięki czemu podczas naszych własnych badań i przygotowań do prac mogliśmy bardziej niezależnie zajmować się pomiarami, bez potrzeby za każdym razem proszenia kogoś z uczelni o pomoc. Mi najbardziej podobała się praca przy bardzo dokładnym sprzęcie, który był w stanie sprawdzać wytrzymałość różnego rodzaju substancji. Może dla kogoś innego wcale to nie jest ciekawe, ale mi się bardzo podobało i wiedziałam, że w przyszłości będę dosłownie musiała się czymś takim zajmować, by spełnić swoje własne marzenia i oczekiwania co do pracy zawodowej. Na uczelni był m.in. taki ekstremalnie wydajny mikrotwardościomierz, który pozwalał na szczególnie dokładne pomiary w zakresie badania różnych metali. Bardzo często z niego korzystałam i nawet przed rozpoczęciem pisania własnych prac, zgłaszałam się do pomocy innym, starszym studentom, by tylko móc więcej czasu spędzać na pracy na takich urządzeniach. Robiły na mnie wrażenie, bo niezwykłe było dla mnie to, jak perfekcyjnie mogą one działać, niezależnie od tego, z jaką substancją mają w danej chwili do czynienia. To pokazuje ile pracy musi zapewne być włożone w stworzenie takiego narzędzia do pracy laboratoryjnej. Dlatego właśnie potrafię docenić rozwijającą się technologię i możliwości, jakie mamy w dzisiejszych czasach.

Zanim sama zaczęłam pracować na takich mikrotwardościomierzach, to dołączyłam do pomocy w co najmniej 5 innych pracach badawczych, by jeszcze bardziej nabrać wprawy w korzystaniu z tych sprzętów. Pracownicy laboratorium zauważyli, jak bardzo podoba mi się praca w tym miejscu, więc sami mi coraz częściej udostępniali stanowiska, bym mogła rozwijać swoje zainteresowania i wiedzę naukową, za co jestem im bardzo wdzięczna.