You are currently viewing Polisa dla psa

Polisa dla psa

 Pies tak jak i człowiek w pewnym momencie może nieoczekiwanie zachorować. Na rynku coraz częściej pojawia się oferta, która daje możliwość wykupienia polisy zdrowotnej dla naszych pupili. Warto zastanowić się nad jej zakupieniem, gdyż tak samo jak w naszym przypadku nie możemy przewidzieć sytuacji, w której ucierpi nasze zwierzę.

Polisa ubezpieczeniowa dla psa

ubezpieczenia dla psaJednym z głównych powodów zdecydowania się na to jest możliwość planowania nieoczekiwanych wydatków związanych z leczeniem weterynaryjnym. Ubezpieczenia dla psa mogą również obejmować szereg innych przypadków takich jak odpowiedzialność cywilna właściciela oraz rekompensata w przypadku śmierci zwierzęcia. Istnieją cztery główne rodzaje. Ubezpieczenie na całe życie psa ma na celu zapewnienie ochrony życia zwierzęcia. W zależności od tego jak długo będziemy opłacać składkę będziemy mieli możliwość ubiegania się o odszkodowanie w przypadku na przykład choroby przez resztę życia pupila. Ubezpieczenie od stanu zdrowia zwierzęcia zapewnia nam pokrycie kosztów leczenia do pewnego limitu pieniężnego. Każda zdiagnozowana choroba ma swój osobny limit. Pieniądze nie będą wypłacane kiedy zostanie wyczerpany. Często tańszymi polisami są 12-miesięczne ubezpieczenia czasowe. Oznacza to, że dla każdej oddzielnej diagnozy ubezpieczalnie pokrywają koszty leczenia przez okres jednego roku. Jest ona najbardziej popularna. Po przekroczeniu daty końcowej automatycznie jest wyłączana i jeżeli nie chcemy nie musi być odnowiona. Istnieje jeszcze jeden rodzaj, który jednak nie pokrywa kosztów leczenia zwierzęcia. Przez to polisa od wypadków jest najmniej popularna. Nie zapominajmy również, że właściciele ponoszą pełną odpowiedzialność za wyrządzone szkody, które sprawił pies. Warto spytać się o taką ofertę wybranej przez siebie firmy ubezpieczeniowej.

Należy pamiętać, że nie wszystkie polisy dla psów są takie same. Jeżeli wcześniej przed zakupem polisy zwierzę nabyło jakiejś kontuzji bądź urazu nie będzie on objęty zwrotem kosztów leczenia. Tak samo ma się w przypadku odnowy starej kontuzji. Na rynku istnieje bardzo wiele możliwości ubezpieczenia zwierzaka i rozszerzenia go o dodatkowe świadczenia. Wszystko zależy od nas czy będziemy się chcieli zabezpieczyć przed niespodziewanymi kosztami leczenia.