You are currently viewing Polecane miejsca noclegowe w Szczawnicy

Polecane miejsca noclegowe w Szczawnicy

Turyści z Polski coraz częściej wybierają nasze piękne regiony na wypoczynek letni bądź zimowy. Zarówno Tatry, Karkonosze, Sudety czy Pieniny są często wybierane. Noclegi w tych regionach przystosowane są dla ogromnej ilości turystów. Pokój można wynająć zarówno w hotelu, pensjonacie jak i w apartamentowcu. Szczególnie w znanych miejscowościach jak Szczawnica, dostęp do miejsc noclegowych jest duży.

Miejsca noclegowe warte uwagi

noclegi w szczawnicyMała miejscowość Szczawnica jest miastem uzdrowiskowym w województwie małopolskim. Leży w dolinie potoku Grajcarka. Większa część miasta znajduje się na terenach Beskidu Sądeckiego, za potokiem wznoszą się przepiękne Pieniny. To dla tych widoków często wybierana jest Szczawnica właśnie jako cel swojego urlopu. Latem można spacerować po górach i podziwiać krajobraz. Zimą powstaje prawdziwy kurort narciarski ze stokami. Noclegi w Szczawnicy można zarezerwować w różnych miejscach.  Najbardziej popularne jest wynajmowanie pokojów w pensjonatach i domach prywatnych. Oczywiście osoby, które stawiają na wiekszą jakość i wygodę mogą wynająć pokój w hotelu. Takich też jest kilka o bardzo dobrych opiniach turystów. Hotele przystosowane są na przyjazd większej ilości turystów i bardziej wymagających. Przy każdym hotelu dostępny jest parking oczywiście dodatkowo płatne. Ponadto w hotelu są udogodnienia w postaci sali zabaw dla dzieci, strefy wellness and spa, salonów kosmetycznych i tym podobne. Największym jednak plusem jest dostępność restauracji, która serwuje posiłki dla swoich gości. Osoby, które nie potrzebują aż takiej wygody mogą zarezerwować pokój w prywatnych kwaterach, pensjonatach. Tam również warunki czystości bardzo często są na wysokim poziomie.

Wyjazdów Polaków za granicę są popularne od kilkunastu lat. Jednakże Polskę wybieramy dopiero od czasów pandemii koronawirusa. Poznajemy piękne regiony, w tym góry i morze. Osoby, które kochają góry z pewnością wybierają Tatry lub Pieniny. Są to bardzo malownicza regiony Polski, które w ostatnim czasie cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów. Ponadto oprócz miejsc noclegowych powstają nowe restauracje oraz bary typu Bistro. Dlatego turyści mają wiele atrakcji i możliwości wyjazdu właśnie w takie miejsca. Szczawnica, Białka Tatrzańska czy Zakopane, te miejscowości są ostatnio popularne.