You are currently viewing Polecane liczniki do rowerów

Polecane liczniki do rowerów

Zdecydowanie każdy rowerzysta, który uwielbia ten sport, musi mieć dobrze wyposażony rower. Napewno przyda się świetny GPS oraz licznik i radar wsteczny. Na szczęście liczniki GPS możemy kupić w jednym urządzeniu i jest to Garmin Edge. Marka Garmin stworzyła świetny sprzęt dla sportowców. Oczywiście ceny nie są za takie produkty tanie, lecz są adekwatne do znakomitej jakości.

Licznik rowerowy z GPS

Garmin EdgeNajbardziej polecany licznik rowerowy to Garmin Edge. Kupimy go już za około 700-1200 złotych w zależności od modelu. Posiada kolorowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości 7,6 cm, który można bez problemu obsługiwać dzięki prostemu menu. Oczywiście również w rękawiczkach i podczas deszczu, a także przy nasłonecznieniu. Dzięki fabrycznie wgranej mapie rowerowej Europy można wygodnie zmierzać do celu, jeździć po najpopularniejszych trasach i postępować zgodnie z proponowanymi wskazówkami. Za pomocą GPS urządzenie rejestruje dane, takie jak odległość, prędkość lub profil wysokości. Jest on kompatybilny z produktami takimi jak inteligentne oświetlenie rowerowe lub radar Varia, który pokazuje tor ruchu i prędkość nadjeżdżającego od tyłu pojazdu. Licznik Edge ma funkcję wzywania pomocy oraz wbudowaną funkcję wykrywania zdarzenia, która w razie problemów automatycznie wysyła naszą pozycję do kontaktu alarmowego wybranego przez nas.

Liczniki GPS można zakupić w każdym sklepie rowerowym. Nie wszystkie są najlepszej jakości lub nie są z wieloma funkcjami. GPS Garmin Edge jest najlepszym rozwiązaniem dla rowerzystów ceniących dobrej klasy sprzęt sportowy. Wiele lat gwarancji daje bezpieczeństwo w użytkowaniu. Za około 1000 złotych kupimy GMS, który ma aktualne mapy, wyświetli nam sms i możliwe do napotkania na drodze zagrożenia czy niebezpieczeństwa.