You are currently viewing Podzespoły w laptopie można wymienić w serwisie

Podzespoły w laptopie można wymienić w serwisie

Nie wiadomo dlaczego, w naszym społeczeństwie, panuje przekonanie, że w laptopach nie wymienia się podzespołów. Jeśli jakaś część w laptopie się zużyje to najczęściej kupujemy nowe urządzenie. Producentom laptopów bardzo zależy na tym, żebyśmy właśnie tak myśleli. A przecież wystarczy pójść ze swoim laptopem do dobrego serwisu, w którym potrafią każdą jego część wymienić na nową. I zamiast kupować nowego laptopa możemy sobie odnowić ten, z którego korzystamy.

W laptopach wszystko można wymienić na nowe

laptopy asus - serwis w olsztynieZasadniczo to nie ma takiej części w laptopie, której nie moglibyśmy wymienić na nową. A zupełnie naturalnym jest to, że wszystkie podzespoły ulegają eksploatacji. Weźmy na przykład matrycę, na której po latach mogą pojawić się wypalone piksele. Jej wymiana na nową w serwisie kosztuje około pięciuset złotych. Jeśli wolne miejsce na dysku zacznie nam się wyczerpywać to możemy sobie go wymienić na nowy i znacznie pojemniejszy. A gdy karta graficzna w naszym ulubionym laptopie zacznie niedomagać przy najnowocześniejszych grach to możemy sobie ją zamienić na kartę najnowszej generacji. Najlepszym przykładem tego, że laptopa można unowocześnić są laptopy Asus – serwis w Olsztynie potrafi ze starszego modelu zrobić nam ultranowoczesny i super szybki laptop nowej generacji. Pytanie tylko, czy taka modyfikacja nam się opłaci. Musimy dokładnie dopytać w serwisie o ceny podzespołów i koszty ich wymiany. Na pewno w przypadku pojedynczej części nie ma się nad czym zastanawiać. Jeśli chodzi o wymianę ekranu czy dysku to zawsze będzie to o wiele bardziej opłacalne niż kupowanie w sklepie nowego urządzenia. Zamontowanie wielu podzespołów jednocześnie też może być korzystniejsze niż kupno nowego urządzenia, ale to trzeba sobie dokładnie sprawdzić i przeliczyć. Serwisy mogą nam też stworzyć laptopa na życzenie z indywidualnie wybranymi podzespołami.

Każdy komputer mobilny można modyfikować, serwisować i naprawiać. Jeśli lubimy swojego laptopa, ale widać po jego działaniu, że ma już swoje lata to możemy go po prostu odnowić. Wystarczy wybrać się z nim do serwisu, w których dokonuje się takich modyfikacji. Każda zmiana podzespołu wymaga też zainstalowania nowych sterowników, ale tym wszystkim zajmą się pracownicy serwisu, do którego się wybierzemy.