You are currently viewing Poduszka dla niemowlaka

Poduszka dla niemowlaka

Dzieci do około półtora roku mają jeszcze niecałkowicie zrośnięte kości czaszki, dlatego nietrudno o jakieś urazy, czy nawet deformacje. Główka dziecka może się odkształcić w trakcie częstego spania w tej samej pozycji, dlatego trzeba temu przeciwdziałać. 

Jak działają poduszki przeciwdziałające spłaszczaniu główki? 

poduszka przeciw płaskiej główceNoworodki i niemowlęta większość doby przesypiają, gdyż sen jest dla nich ważnym momentem w rozwoju. To w trakcie snu rosną, przetwarzają informacje, czy dojrzewają. Jednak podczas snu, może też dojść do niekorzystnych sytuacji, jakimi są deformacje czaszki. Jest to możliwe, jeżeli dziecko zbyt często jest układane do snu w tej samej pozycji, na przykład na lewym boku. Może to doprowadzić do widocznego spłaszczenia jednej strony czaszki. Żeby temu przeciwdziałać, trzeba układać główkę dziecka na odpowiedniej poduszce, lub co kilka godzin własnoręcznie odwracać maluszka. Zdecydowanie lepsza jest poduszka przeciw płaskiej główce dziecka, bo nie ma ryzyka powstania odkształceń i nie musimy ciągle czuwać nad pozycją dziecka. W sprzedaży znajdziemy poduszkę w trzech różnych rozmiarach. Najmniejszy jest stworzony z myślą o maluchach ważących od trzech do pięciu kilogramów, średni rozmiar jest przeznaczony dla dzieci o wadze od pięciu do ośmiu kilogramów, a największy będzie służył niemowlakom ważącym ponad osiem kilogramów. Poduszka ortopedyczna przeciwdziałająca spłaszczaniu główki, posiada niewielkie zagłębienie w dolnej części, dzięki czemu nacisk główki podczas snu jest równomiernie rozłożony. 

Poduszki tego typu bez problemu kupimy w dobrych sklepach z akcesoriami dla dzieci, lub w sklepach medycznych, gdyż jest to wyrób medyczny. Poduszka spełnia wszystkie konieczne wymagania bezpiecznego produktu i posiada pozytywną opinię lekarzy.